شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 17 خرداد, 1398
دسته ، تاریخ شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸

بیش از ۲ هزار بنگاه تولیدی در مسیر رفع مشکلات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

محمدعلی عزیزمحمدی معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: بیش از ۸۳  هزار واحد صنعتی در سطح کشور موفق به اخذ پروانه بهره برداری شده اند که ۴۴ هزار واحد در شهرک های صنعتی مستقر هستند. 
 بیش از 2 هزار بنگاه تولیدی در مسیر رفع مشکلات

او افزود: از این تعداد بیش از ۱۰ هزار واحد صنعتی عملا از چرخه تولید بازمانده اند که وزارت صمت ۷ محور برای رونق تولید تعریف کرده است. 

 

یکی از راهها راه اندازی مجدد واحدهای صنعتی تولیدی است که با همت و تلاش خود صنعتگران، تولید کنندگان و کارآفرینان همچنین بانک ها و وزارت صمت این واحدهای تولیدی به چرخه تولید بازخواهند گشت.

 

عزیزمحمدی گفت: با توجه به اینکه قریب به یک سوم واحدهای صنعتی در تهران مستقر هستند، ستاد تسهیل رونق تولید در استان ها فعال هستند و با عاملیت ۶ بانک قراردادها بین وزارت صمت و مدیران عامل مبادله و اعتبارات مشخص شده و تسهیلات مورد نیاز در تامین سرمایه در گردش و نوسازی و راه اندازی واحدها در نظر گرفته شده است.

 

او افزود: واحدهایی که به دلیل کمبود نقدینگی و مشکلات بازار داخلی و خارجی از چرخه تولید بازمانده اند پایش می شوند و در جهت ارتقای بازار متمرکز خواهیم شد.

 

عزیز محمدی گفت: همچنین تامین مواد اولیه و ماشین آلات نیز از جمله موارد مورد نیاز واحدهای صنعتی است که در تجاری سازی شرکت های دانش بنیان برنامه های ویژه ای تنظیم شده است.

 

جایگزین کردن ماشین آلات جدید و تحویل سرمایه در گردش و نقدینگی واحدهای تولیدی نیز پیش بینی شده است که با همکاری بانک ها و بخشی هم با استفاده از برداشت از صندوق توسعه ملی انجام خواهد شد تا در سال رونق تولید شاهد رونق روز به روز واحدهای تولیدی و صنعتی باشیم.

معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: سایت بهین یاب در وزارت صمت راه اندازی شده که مجموعه برنامه ها و نیازهای بنگاه های تولیدی در این پایگاه درنظر گرفته شده و قابل دسترسی است.

او افزود: ستاد رفع موانع تولید در جهت حل مشکلات بنگاه های تولیدی تشکیل شده است و تسهیل ضوابط و آیین نامه ها و مشکلات واحدهای صنعتی بزرگ به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی می شود تا موانع پیش روی تولید رفع شود. 

 

عزیز محمدی گفت: تسهیلات برای واحدهای تولید و صنعتی اعم از واحدهای کوچک، متوسط و تولید کنندگان لوازم خانگی است.

او گفت: دستورالعمل ها و آیین نامه های لازم برای حمایت بنگاه های تولیدی و تولیدکنندگان لوازم خانگی تنظیم و برنامه ریزی شده است. 

 

 او گفت: با توجه به اینکه واحدهای تولیدی سرمایه ملی هستند، واحدهای تولیدی متناسب با مزیت های نسبی، استراتژی و صنعت راهبردی اولویت بندی و تسهیلات ارائه می شود. 

محمدی گفت: ۴۶۶ میلیارد ریال اعتبار برای کلینیک های نوسازی و عارضه یابی در ۳۱ استان در نظرگرفته شده و راه اندازی شده است و برای رفع مشکل ۲ هزار و ۵۴ واحد تولیدی راه حل ارائه می دهند.

 

بیش از 2 هزار بنگاه تولیدی در مسیر رفع مشکلات

حمید رضا غزنوی سخنگوی تولیدکنندگان لوازم خانگی در ارتباط تلفنی درباره مشکلات بنگاه های تولیدی این بخش گفت: در بخش صنعت لوازم خانگی به دلیل اینکه جز صنایع بزرگ است و اشتغال زیادی در این صنایع وجود دارد، بیشتر مشکل ما سرمایه در گردش است که از ابتدای سال ۹۷ به دلیل مشکلات انتقال پول از طریق فاینانس و اعتباری پرداخت ها باید از راه حواله انجام شود بنابراین سرمایه درگردش مورد نیاز ما نسبت به سال ۹۶ نیز ۲۵ برابر شده است.

 او افزود: به دلیل اینکه سرمایه در گردش در بخش لوازم خانگی کم شده است نتوانسته ایم به مقایس تولید مورد نظر برسیم و سهم تولیدات داخلی را بیشتر کنیم بنابراین برای رفع تولید مشکلات لوازم خانگی نیاز به استراتژی اساسی است و در صنعت لوزام خانگی نیاز به تقویت تولید داریم.

 

غزنوی گفت: تسهیلات برای واحدهای تولیدی اخیرا درنظر گرفته شده است اما تاکید می شود صنایع بزرگتر را که زنجیره ارزش را تامین کرده اند حمایت کنیم و بعد از مشخص کردن استراتژی لازم در هر بخش و صنعت راهبردی تسهیلات در نظر گرفته شود. 

 


Source link

امارات به نام ایران در ارتباط با حادثه الفجیره اشاره نکرددر گزارشی که امارات، عربستان و نروژ به سازمان ملل ارائه کردند، به طرفی که گمان می رود در پس این حمله باشد، اشاره نشده است و بر خلاف آمریکا که علنا و مستقیما، ایران را به دست داشتن در این حادثه متهم کرده است، آنها به نام ایران اشاره نکردند.


Source link

هم صدا با رهبر انقلاب در مقابل مستکبران


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آیت الله محمد امامی کاشانی امروز در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) که با محور مقاومت بیان شد گفت: در آیات ۳۴ و ۳۵ سوره “محمد” نیز به موضوع مقاومت اشاره شده است .

خطیب جمعه تهران افزود: بر اساس این آیات به امت اسلامی سفارش شده که در برابر ستمگران نترسند و سازش نکنند و تاکید شده است که شما بالاترین امت ها هستید و خدا با شماست و اعمال شما نزد خدا محفوظ است.

آیت الله محمد امامی کاشانی گفت: سخنان مقام معظم رهبری همان سخنانی است که حضرت امام (ره) از روز اول داشتند و این سخنان همان خط و راه امام خمینی (ره) است .

امام جمعه موقت تهران به سخنان امام راحل درباره مقاومت در برابر ابرقدرت ها اشاره کرد و افزود: امروز مستضعفان جهان نیز همانطور که رهبر انقلاب بر آن تأکید کردند به کشورهای اسلامی می پیوندند.

امامی کاشانی گفت: انتظار ملت این است که همه مسئولان و گروه‌های سیاسی با هر عقیده و فکری با رهبر انقلاب و هم صدا باشند تا دنیا بداند حرف ما همین است و غیر از این نیست و عزت و سربلندی جمهوری اسلامی در گرو توجه به این اصل و اساس است.

وی به سخنان مقام معظم رهبری درباره سفارش به رونق تولید اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاران پول های خود را در داخل کشور خرج کنند و سرمایه ها را به خارج از کشور نبرند که این امری ضروری است .

امامی کاشانی گفت: دولت و مجلس باید تسهیلات لازم برای سرمایه‌گذاری را فراهم کنند و مشکلاتی که تولید با آن دست به گریبان است برطرف کنند تا تولید و اشتغال افزایش یابد و اقتصاد از مشکلاتی که دارد نجات پیدا کند.

امام جمعه موقت تهران افزود: در جامعه ای که با گرفتاری های اقتصادی مواجه هستیم وظیفه همه ماست که به رونق تولید کمک کنیم.

وی به موضوع مالیات اشاره کرد و گفت: مالیات باید از کسانی که توان و درآمد دارند دریافت شود و برای برخی که مشکل دارند دریافت مالیات باعث تعطیلی کسب و کار انها می شود.

آیت الله محمد امامی کاشانی افزود: وزارت اقتصاد باید هم برای فرار مالیاتی و هم برای کسانی که مشکل دارند و دریافت مالیات باعث توقف کسب و کار آنها می‌شود نظارت و راهکاری تهیه کند.

امام جمعه موقت تهران همچنین از حضور با عظمت و پرشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس چه در داخل و چه در خارج از کشور تشکر کرد.

وی با گرامیداشت یاد شهدای کفن پوش ورامین در سال ۴۲ ، به شهادت امام جمعه کازرون حجت الاسلام حاج شیخ محمد خرسند اشاره و برای بازماندگان این شهید طلب صبر کرد.

امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران گفت: ماه مبارک رمضان ریاضت و جهادی در عبادت، مناجات و راز و نیاز با خدا بود و سعی کنیم این اعمال را تا سال آینده حفظ کنیم.

آیت الله محمد امامی کاشانی با اشاره به آیه ۱۰۵ سوره توبه و نگهداشت اعمال و رفتار انسان‌ها افزود: ماه مبارک رمضان گذشت در واقع این ماه ریاضت و جهادی درعبادت، مناجات و راز و نیاز با خدا بود و تنها سوالی که باقی می‌ماند اینکه این اعمالمان را تا سال آینده حفظ ونگهداری کنیم در واقع این سرمایه است و سرمایه‌ای رو به رشد باشد مثل درختی که غرس می‌شود، میوه می‌دهد، گل و تنه و ساقه و برگش آن را زیباتر می‌کند ما نیز در رابطه با اعمال مان باید کاری کنیم که رشد کند، میوه دهد و برایمان بماند.

وی گفت: آیه ۱۰۵ سوره توبه تقریبا در همین مایه است اینکه بدانیم اعمال ما را علاوه بر اینکه خدا می‌بیند و می‌داند ملائکه‌ای در یمین و یسار ما هستند که آن‌ها را می‌نویسند و یک نفر دیگر نیز هست که می‌بیند و می‌نویسد اگر خیر باشد می‌نویسد و اگر شر باشد از خدا می‌خواهد که این گناهکار برگردد و آن حجت خدا و حضرت حجت ابن الحسن عسگری است که در غیبت بسر می‌برد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سه حدیث در زمینه نگهداشت اعمال انسان‌ها از کتاب بصائرالدرجات افزود: نخستین حدیث: شخصی به خدمت حضرت امام صادق (ع) آمد و عرض کرد: خدا می‌داند پیامبر و مومنان چه کسانی هستند امام صادق (ع) فرمودند: امیدی داری که غیر از آنکه با توست و امام توست، چون مومن واقعی حجت خدا و معصوم است و علاوه براینکه در ردیف خدا و پیامبر قرار گرفته شان او خاص بوده و منظور از معصوم ائمه (ع) است. حدیث دوم: قاسم ابن محمد زیات به خدمت امام رضا (ع) آمد و گفت: شما برای من و زن و بچه من دعا کنید. امام رضا (ع) فرمودند: مگر چنین نیست که من دعا می‌کنم، زیات گفت: چگونه دعا می‌کنید. امام فرمودند: در هر روز و شب اعمال شما به من عرضه می‌شود و من اعمال شما را می‌بینیم وقتی عمل شما را دیدم خوب بود خوشحال می‌شوم و دعا می‌کنم و اگر عمل زشت بود حضرت نگران می‌شوند. حدیث سوم: عبدالله ابن ایوب از داود رقی می‌گوید: به امام صادق (ع) بعد از سفر مکه مشرف شدم. امام صادق (ع) فرمودند: داوود پنجشنبه من اعمال تو رادیدم تو کاری انجام دادی و مرا خوشحال کردی داوود گفت: چه کاری کرده بودم؟ امام فرمودند: تو وقتی خواستی به سمت مکه مکرمه حرکت کنی صله رحم کردی و مالی را برای پسرعمویت گذاردی. داود پاسخ داد: من پسرعمویی ناصبی داشتم که دشمن اهل بیت است و من هیچ کاری با او نداشتم، اما چون عائله‌مند و محتاج بود یک مالی برای او گذاشتم حضرت فرمودند: این موضوع مرا خوشحال کرد.

امامی کاشانی با اشاره به حدیثی از امام محمد باقر در خصوص فضیلت شب‌های جمعه گفت: امام باقر (ع) فرمودند: شب جمعه شب خاصی است و شب دعا و مناجات است و قداست این شب با شب‌های دیگر متفاوت است ما اگر اعمالمان را حفظ کنیم آن وقت افکارمان نیز عرضه می‌شود، چون علوم دو دسته است علوم عادی و علوم غیر عادی. علوم عادی از طریق هواس درک می‌شود و شخص به مدرسه می‌رود و تحصیل می‌کند و در اجتماع مسایل را می‌بیند و می‌شنود، اما علوم غیر عادی علومی است که در دست ائمه و اهل بیت است که در دل‌ها و فکر‌ها حس، کینه و بدخواهی‌ها را می‌بینند و طهارت قلب و پاکی افراد را نیز می‌بینند ودرک می‌کنند.

وی افزود: امام عصر (عج) همه این‌ها را می‌بیند و در شب جمعه بر اعمال ما نظارت دارد، شب جمعه گناه و ثوابش یک ارزش خاص دارد شب هایمان را باید تنظیم کنیم و اگر با توجه به عبادت و خدا تنظیم شد ما می‌توانیم به مقصد برسیم و رابطه ما نیز با امام عصر (عج) برقرار کنیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: رابطه با دل، فکر، کار، عمل، خیرخواهی، صله رحم ورسیدگی به گرفتار‌ها و مشکلات برقرار می‌شود.

امامی کاشانی با اشاره به فضیلت زکات فطره در پایان ماه مبارک رمضان افزود: زکات فطره حقیقت آن این است که یک تابلو و نماد برای تمام سال است؛ که ما سفره‌های دیگران رانیز بنگریم و سعی کنیم سفره‌ها خیلی با هم مختلط نباشد و حق برای سائل و محروم قایل شویم در واقع با دادن زکات فطره باید دیگران و سفره‌های آنان رادید و به همسایگان و نیازمندان کمک کرد. آن وقت است که راه فطرت را رفته ایم.


Source link

واکنش ایران به سخنان رئیس جمهور فرانسهسید عباس موسوی: در این شرایط، آنها با طرح موضوعات فرابرجامی، نه تنها کمکی به حفظ برجام نمی کنند، بلکه زمینه بی اعتمادی بیشتر بین طرف های باقی مانده برجام را فراهم و آمریکا را به هدف خود در خروج غیرقانونی از برجام که چیزی جز فروپاشی آن نبود، نزدیک تر می کنند.


Source link

ترامپ: ما برای مذاکره با ایران آماده‌ایم/ مکرون: در بیشتر مسائل ایران، مواضع ما با آمریکا یکسان استترامپ گفت: «ایران کشوری است که به بست می‌خورد، زیرا تحریم‌ها پرقدرت بوده‌اند. اما آمریکا می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد. من درک می‌کنم که آن‌ها می‌خواهند مذاکره کنند. ما برای مذاکره با ایران آماده‌ایم، اما آن‌ها نباید به تسلیحات اتمی دست یابند.»


Source link