شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 16 خرداد, 1398
دسته ، تاریخ شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷

سرنوشت ققنوس وار داستان سیاوش

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمود قنبری، دوبلور و مدیر دوبلاژ سینما و تلویزیون در برنامه شهر فرنگ با واگویی بخش هایی از دوران فعالیت حرفه ای خود، اظهار کرد: من بیش از ۱۰ هزار ساعت فیلم و چندین سریال دوبله کرده ام، در آن زمانی هر ماه ۷۰ ساعت کار در دو استدیوی مطرح کشور دوبله می شد.

 

قنبری درباره دوبله سریال ترکیه ای کلید اسرار گفت: قبل از دوبله آن سریال را به نوعی ایرانیزه کردیم تا با باورها و فرهنگ ما سازگارتر شود.

 

وی افزود: سریال هایی هم داشتیم که مناسبتی بودند و برخی از آنها در استدیو رسالت باید به صورت فوری دوبله می شد.

 

این هنرمند با سابقه کشور با بیان اینکه مرد بزرگ دوبله اقای اسماعیلی هستند و ما در مقابل ایشان کوچکیم، افزود: گوینده
خوب کسی است که صدا یا حالتی را که دریافت کرده به مخاطب فارسی زبان منتقل
کند. 

 

سرنوشت ققنوس وار داستان سیاوش 

این گوینده پیشکسوت که ماجرایی ققنوس وار برای فیلم داستان سیاوش (ساخته شوروی سابق) بوجود آورد و آن را زنده کرد، دراین باره گفت: کارگردان فیلم حتی داستان سیاوش را بر اساس شاهنامه نساخته بود و صحنه هایی داشت که ربطی به ماجرای سیاوش نداشت و حتی در آن زمان غیرقابل پخش بود.

 

قنبری افزود: به ویژه
بخش خودکشی این اسطوره ایرانی را شبیه به هاراگیری ژاپنی ها به تصویر کشیده
بودند.

 

 این هنرمند مطرح تلویزیون گفت: فیلم تکه تکه بود و روایت منسجمی نداشت. بعد از دیدن فیلم به ذهنم رسید که بهتر است داستان را خود فردوسی روایت کند و متن گفته ها را هم بصورت ترکیبی از نثر و نظم آماده کنم.

 

قنبری افزود: با مراجعه به اصل ماجرای سیاوش در شاهنامه و با هدف هرچه نزدیکتر شدن فیلم به فضای اساطیری آن، از اشعار فردوسی برای دیالوگ نویسی استفاده کردم.

این مدیر دوبلاژ ادامه داد: مونتاژ فیلم را هم کلا از ابتدا انجام دادم و با اینکه گفته می شد شعر مردم را خسته می کند، اما در زمان اکران با استقبال چشمگیر مردم مواجه شد.

 

قنبری گفت در میان تمام کارهایم داستان سیاوش را خیلی دوست دارم، چون یک سال برای آن زحمت کشیدم و در تمام مدت، لحظه به لحظه زندگی ام رادرگیر کرده بود.

وی افزود: حتی جستجو در شاهنامه و دیالوگی که خودم بر اساس شاهنامه و مرتبط با آن می نوشتم لذتبخش بود چون اگرچه کار سخت و دشواری بود اما با گویندگی خوب همکارانم اثری ممتاز ایجاد شد.

قنبری درباره دوبله سریال فرار از زندان گفت: قرار بود این سریال وارد شبکه نمایش خانگی شود و عدم استقبال از آن می توانست گران تمام شود، اما با چینش خوب مورد توجه مردم قرار گرفت.

دوبلور کهنه کار کشورمان با تاکید بر ضرورت جایگزینی صداهای جدید در هنر دوبله گفت: الان صدایی شبیه به نوذری و رسول زاده کجاست؟

 

قنبری افزود: برای اینکه کسی دوبلور خوبی باشد باید علاوه بر صدای خوب، توانمندی هایی از جمله حس، هوش، سواد و قدرت بیان نیز داشته باشد.

 سرنوشت ققنوس وار داستان سیاوش

عباس مطمئن زاده، کارشناس فیلم و سینما نیز با نام بردن از برخی کارهای استاد قنبری، اظهار داشت: صدای ایشان خاصیتی آرام، محکم و متین دارد اما انعطاف آن به قدری است که حتی در نقش خشن فیلم غلاف تمام فلزی نیز اثری ماندگار خلق کرد.

 

این کارشناس فیلم و سینما با اشاره به دوبله ماندگار فیلم دانته گفت: وجود هنرمندان پر تعداد با صداهای خاص و چینش درست آنها منجر به خلق چنین آثاری می شود اما وقتی صداهای خاص موجود نباشد، طبیعتا اثر خوبی هم خلق نمی شود.


Source link

علیه خبر فورینظام فعلی خبررسانی آنلاین معیوب است، باید به فکر چاره‌ای بود.


Source link

حذف دلار؛ نتیجه بزرگ نشست های روسیه و چین


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  نشست های دو روزه میان شی جین پینگ و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری چین و روسیه «بی سابقه» خوانده شد زیرا در شرایط تاریخی تنش های کم سابقه این دو کشور با آمریکا و برای اولین بار با هدف استقلال از دلار برگزار می شود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه که روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با شی جین پینگ رئیس جمهوری چین در کاخ کرملین، بیانیه مشترک سران دو کشور را قرائت می کرد، گفت: روسیه و چین با توجه به اهمیت بالا و بدون جایگزین برجام برای حل و فصل وضعیت پیرامون برنامه هسته ای ایران، پایبندی خود را به اجرای پایدار و همه جانبه توافق ها بویژه در چارچوب توافق بین المللی مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، حفظ می کنند.

این تاکید در مقدمه این بیانیه حاکی از آن است که کاسه صبر دو عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل از نقض عهدها و تهدیدهای مکرر آمریکا لبریز شده است.

در بیانیه سران روسیه و چین همچنین بر حمایت دو کشور از همکاری‌های بازرگانی سودمند با ایران و مخالفت با تحریم های یکجانبه و فراملی که از سوی امریکا اعمال می شود، تاکید شده است.

یک روی سکه تاکید بر تعامل تجاری با ایران، ناخرسندی سیاسی از یکجانبه گرایی آمریکا در سایه سیاست های ترامپ است اما روی دیگر سکه آن است که چین و روسیه دیگر حاضر نیستند مزایای تجارت با ایران را به سود واشنگتن در حالی از دست بدهند که آمریکا دائماً به تحریم علیه روسیه و چین و نیز تحمیل تعرفه های سنگین علیه کالاهای چینی ادامه می دهد.

به همن دلیل، جین پینگ به حمایت‌های گسترده و بی رویه دولتها از اقتصادشان در عرصه جهانی انتقاد کرد و بدون ذکر نام کشوری تحریم های یکجانبه علیه برخی کشورها را مورد انتقاد قرار داد.

پوتین در ادامه سخنان خود گفت که روسیه و چین مصمم به استفاده از ارزهای ملی در معاملات دوجانبه هستند.

وی ادامه داد: موافقت نامه‌ای که امروز بین دو کشور امضا شد استفاده از ارزهای ملی در معاملات بازرگانی دو کشور را تسهیل می‌کند.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهوری چین گفت: من و شما افزایش سطح مبادلات بازرگانی دو کشور به سطح ۱۰۰ میلیارد دلار را هدف قرار داده بودیم و سال گذشته به ۱۰۸ میلیارد دلار رسیدیم، امسال هم تاکنون نسبت به سال گذشته در این زمینه شاهد رشد هستیم.

رئیس جمهور چین در شرایطی راه مسکو را برای شرکت در نشست دو روزه اقتصاد بین المللی سن پترزبورگ در پیش گرفت که وزارت خارجه آمریکا با صدای بلند و لحن خصمانه ای گفته بود در این نشست شرکت نمی کند؛ به این ترتیب به نظر می رسد راه رویارویی اقتصادی در جنگ سرد چین و آمریکا از روسیه می گذرد.

«سرگئی لوزیانین» مدیر انجمن شرق دور در آکادمی علوم روسیه در گفت و گو با سایت «گازیتو» روسیه بر این باور است که هر دو کشور چین و روسیه مصمم به استقلال از آمریکا هستند و بر این موضوع بیش از همیشه تاکید می کنند.

وی می افزاید: نه چین برادر بزرگتر روسیه است و نه روسیه خود را برادر بزرگتر چین می داند اما هر دو تلاش می کنند نظامی را در اوراسیا برپا کنند که بر هژمونی آمریکایی متکی نباشد.

شبکه راشاتودی روسیه نیز در گزارشی به نقل از برخی ناظران اقتصاد بین الملل نوشت: مشکل اینجاست که بیشتر سرمایه گذاری های چین در روسیه از کانال اموال دولتی است زیرا بازرگانان چینی عمدتاً به علت ترس از تحریم های آمریکا به سرمایه گذاری در روسیه روی نمی آورند اما کارشناسان چاره مشکل را در ساختاری شبیه آن چیزی می دانند که اتحادیه اروپا برای تجارت با ایران پیش بینی کرده است. (ساز و کار ویژه مالی ایران و اروپا موسوم به اینستکس)

به این ترتیب بعد از ساز و کار ایران و اروپا، چارچوب های کار جدید جهانی و نظام اقتصادی دیگری به دور از تحریم های یکجانبه آمریکا با پرهیز از کاربرد دلار در تعاملات اقتصادی در حال شکل گیری است؛ تشکیلاتی که چین و روسیه را از مزایای تجارت با ایران نیز برخوردار و در واقع نسخه کاربردی جنبش عدم تعهد را اجرایی خواهد کرد.

چند روز پیش از این نشست، کارشناسان روس از ضرورت ایجاد ارز آسیایی برای مقابله با تهدیدهای آمریکا گفته بودند.

«اولگا ساموفالووا» در روزنامه «وزگلاد» نوشت: پیشنهاد ایجاد ارز واحد آسیایی را ماهاتیر محمد رئیس جمهور مالزی در انجمن اقتصادی توکیو داد و اکنون زمان توجه جدی و عملی به این پیشنهاد رسیده است. از حیث نظری این ارز جدید می تواند قطبی تازه در نظام پولی جهانی به وجود آورد و دلار را شکست دهد.

دو روز پیش از نشست سن پترزبورگ «کرل دیمیتریف» رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد که صندوق سرمایه گذاری روسیه آمادگی دارد صندوق مشترک جدیدی را بر پایه یوان چین بسازد و دست از ارز آمریکایی بشوید؛ این همان چیزی است که در بیانیه اخیر چین و روسیه دورنمای ارز جدید و نظام پولی تازه را ترسیم کرد.


Source link

چند و چون استعفای محمد بطحاییبرخی از منابع خبری از استعفای وزیر آموزش و پرورش خبر داده‌اند. این منابع خبری مدعی شدند که سید محمد بطحایی استعفای خود را در آخرین جلسه هیات دولت تقدیم رییس جمهور کرده است. دلایل این استعفا مشخص نیست.


Source link

نمایی از فروریختن زنجیره معامله قرن


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه اینترنتی رأی الیوم نوشت طرح آمریکایی- صهیونیستی با سرعت و شتاب در حال فروپاشی است و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کمینی افتاده که خروج از آن کار دشواری است.
رأی الیوم که از لندن به روز می شود در مقاله ای به قلم بسام ابو شریف نوشت: روزنامه واشنگتن پست روز گذشته نوشت ترامپ در ”معامله قرن” نقش ابتکاری نداشته است بلکه این افکار را از شیخ محمد بن زاید گرفته و آن را پذیرفته است چون برایش خوشایند بود!!! محمد بن زاید قبل از اینکه ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود این افکار را با تیم ترامپ مطرح کرد و به بحث درباره آن پس از به قدرت رسیدن ترامپ ادامه داد.
 اینجا می توانیم اظهارات رسانه ای را برای تفسیر عقب نشینی آمریکا و تجدید نظرش در آنچه که ترامپ قبلا درباره آنها تصمیم گیری کرده بود‎‏ ‏به یکدیگر ربط دهیم. ترامپ گفته یود: عربستان سعودی در یمن شکست خورد و نیروهایش ظرف دو هفته آنگونه که سعودی ها وعده داده بودند به صنعاء نرسیدند. ترامپ درباره قتل خاشقجی ( منتقد آل سعود) گفته بود این بدترین عملیات سرّی است که در عمر خود شنیدم.
امروز پس از آن همه سفرهای دوره ای کوشنر, ایوانکا, پمپئو و بولتون به خاورمیانه می شنویم که پمپئو می گوید: ما آمادگی داریم با ایران بدون هیچ پیش شرطی مذاکره کنیم . وی همچنین می گوید: معامله قرن موفقیت آمیز نخواهد بود زیرا خواسته های فلسطینی ها را تأمین نمی کند و فقط تأمین کننده منافع اسرائیل است.
شنیدیم که کوشنر گفته است فلسطینی ها حق تعیین سرنوشت دارند اما فکر می کنم آنها قادر نیستند خودشان را اداره کنند! گویی وی حرفهای نماینده آمریکا و انگلیس را تکرار می کند زمانی که جامعه ملل تصمیم گرفت قیمومیت فلسطینی ها را به انگلیس واگذار کند تا آنها را برای حکمرانی بر خودشان آماده کند!  یعنی آقای کوشنر می خواهد اسرائیل بر فلسطینی ها حکم براند زیرا فلسطینی ها نمی توانند خودشان را اداره کنند!
واشنگتن در یمن به سبب شکست ائتلاف (عربی به ریاست عربستان)  و مخالفت غرب با فروش اسلحه به ائتلاف به درد سر افتاده است و در سوریه نیز ائتلاف, اسرائیل و آمریکا نتوانستند اهدافشان را محقق کنند و مصر اعلام کرد با هر طرحی که فلسطینی ها مخالف باشند, موافقت نخواهد کرد.
حلقه های این زنجیره یکی پس از دیگری فروریخت و از صحنه های زشت چیزی جز اسرائیل و وحشیگری اش در بمبارانها و حملات هوایی و تلاشها برای ضربه زدن به سوریه, عراق و حزب الله چیزی باقی نمانده است.
ترکیه نیز دو دوزه بازی می کند که از یک سو اطماع و رؤیاهای قدیمی را در سر دارد و از جبهه النصره و حمایت مالی قطر استفاده می کند تا جنگ فرسایشی در سوریه ادامه یابد اما واضح است که سوریه تصمیم خود را برای پایان دادن به خطر تروریستها در ادلب گرفته است به همین دلیل می بینیم که واشنگتن روسیه را ترغیب  می کند و از آن می خواهد متوقفش کند.
ائتلاف در همه جبهه ها شکست خورد به گونه ای که موضع آمریکا که در زمان اوباما اخوان المسلمین را به عنوان ابزار جایگزین وهابی ها کرده بود از هم پاشید و هر دو شکست خوردند.
اکنون بقایای آنها و هسته های پنهانشان را می بینیم که می جنگند در حالی که عقب نشینی می کنند و نمی دانیم واشنگتن با موانعی که در مشرق در قبال لیبی, الجزایر, تونس و شاید مصر روبرو است, در مرحله بعدی چگونه رفتار خواهد کرد. واشنگتن اکنون هر چه که ائتلاف مطرح می کند, تردید دارد در حالی که چیزی جز پول و افزایش سهم خود نمی خواهد و حمایتش از حفتر شاید زیاد طول نکشد و از آنچه که برای الجزایر برنامه ریزی کرده است, دست خواهد کشید.. همین امر تببین کننده شتاب آل سعود است که سراسیمه خواهان برگزاری سه نشست کشورهای عضو شورای همکاری خلیج(فارس) , اتحادیه عرب و کشورهای اسلامی شد. عربستان می خواهد به واشنگتن بگوید هنوز قادر است رهبری این ملتها را بر عهده گیرد و نظرش حاکم است و همه از موضع عربستان پیروی خواهند کرد اما واشنگتن اکنون بیش از گذشته بخشی از واقعیتها را درک می کند و این امر را در تشدید تنش علیه ایران دیدیم و در یمن نیز به زودی خواهیم دید و ترامپ به زودی از طرحش دست برخواهد داشت و برای باز تدوین آن تلاش خواهد کرد.
اما این به معنی تسلیم شدن واشنگتن نیست بلکه به این معنی خواهد بود که تغییری در طرحها و نقشه هایش ایجاد خواهد کرد و به زودی به همه ابزارهای پنهان و آشکار متوسل خواهد شد برای اینکه به محور مقاومت حمله کند. مقاومت در حال ایجاد رعب و وحشت در بدنه آن (آمریکا ) است و به همین سبب می بینیم که فضا برای ماجراجوئیهای نظامی اسرائیل و بازیهای کوشنر و عملیات تروریستی آماده است و این عملیات تروریستی شامل ترورها, بمبارانها , و پیاده کردن نیرو در مناطق دور دست و نا معلوم است و به همین دلیل می گوئیم اگر محور مقاومت اکنون ابتکار عمل را در دست بگیرد زلزله ای به پا خواهد کرد.
از سال ۱۹۴۸  اسرائیل با جنگی روبرو نشد که به داخل و عمق آن برسد و همه جنگها در خارج از مرزهایش انجام شد و حتی اسرائیل با اراضی اشغالی به عنوان مناطق خارج از مرزهایش برخورد کرد و از جنگنده  ها برای بمباران آنها و از تانکها , موشکها و ترورها استفاده کرد.  زمانی که مجبور شود در داخل مرزهایش و در مثلث نزدیک به ساحل بجنگد چه وضعی خواهد داشت؟!

Source link

دیدار عیدانه اقشار مردم با امام جمعه تبریز

نصر: دیدار مردمی حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی ال هاشم، همزمان با عید سعید فطر در بیت امام جمعه تبریز برگزار شد.

  رضا عادلی؛ سرویس عکس نصر
Source link