شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 13 خرداد, 1398
دسته ، تاریخ شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷

دشمن یکی بزند، ده‌تا می خورد/ پیش‌بینی خواب آشفته‌ای که تعبیر نشد!ساخت موشک های گوناگون و اقتدار موشکی موجب ایجاد امنیت در کشور است؛ همین شهر تهران روزگاری در زیر آتش موشک های شبانه روزی دشمن می‌سوخت، خانه ها خراب می‌شد انسان‌ها کشته می‌شدند، شهرهای دیگر مثل اهواز و دزفول که جای خود دارد، ما وسیله دفاع نداشتیم و مجبور بودیم که دست روی دست بگذاریم، امروز جوانان ما کاری کردند که ما به قدرت اول موشکی منطقه تبدیل شده ایم و دشمن می‌داند که اگر یکی بزند، ده‌تا می‌خورد


Source link

آیا ایران و آمریکا در نهایت مذاکره می‌کنند؟/ رویکرد ایران در مقابل طرح موضوع «مذاکره بدون پیش شرط» باید چگونه باشد؟با در نظر گرفتن همه این شرایط یعنی شنیدن سخنان یکسال اخیر مقامات آمریکایی در مورد فشار حداکثری به جمهوری اسلامی ایران و طرح موضوع مذاکره بدون پیش شرط در دو مقطع زمانی مختلف بدون آنکه شاهد برداشتن گام عملی از سوی آمریکایی ها برای نشان دادن حسن نیت شان باشیم، فکر می کنید طرح چنین درخواست هایی به مذاکره بیانجامد یا خیر؟…


Source link

غروب سه شنبه هلال ماه شوال قابل رویت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا موحدنژاد در گفتگوی ۱۸٫۳۰ شبکه خبر گفت: پیش بینی کارشناسان این است که در غروب فردا به راحتی هلال ماه شوال قابل رویت است و با توجه به اینکه رویت هلال ماه در شب بیست و نهم صورت می گیرد، امشب در ایران و هیچ نقطه خشکی به جز اقیانوس آرام هلال ماه قابل رویت نیست.

 

غروب سه شنبه هلال ماه شوال قابل رویت است

حجت‌الاسلام والمسلمین موحدنژاد گفت: استهلال ماه معمولا در روز ۲۹ ماه انجام می شود و گزارش هایی که می رسد به لحاظ شرعی کفایت کننده رویت هلال ماه است. 

 

او درباره رویت ماه در اقیانوس گفت: قسمت هایی که به رنگ سبز است نشان دهنده این است که با چشم غیر مسلح قابل رویت است و رنگ زرد با چشم مسلح و رنگ نارجی با چشم مسلح و استفاده از تلسکوپ است.

 

 عضو ستاد استهلال گفت: اول ماه با رویت ماه مشخص می شود و نظر فقها این است که اگر به محاسبات نجومی باور و اطمینان دارد نیاز به اعلام ندارد اما برای کسی که قابل اطمینان نیست نتیجه عملی ملاک است.

 

 موحد نژاد درباره اعلام برخی کشورها درباره رویت ماه شوال گفت: اگر کشوری ماه رمضان را زودتر شروع کرده باشد امشب که سی ام ماه رمضان در آن کشورهاست شب عید فطر اعلام می شود پس یا باید سی روز تمام شود یا پیش بینی ها از هلال ماه خبر دهد ولی اگر مبنا رویت باشد باید تا غروب امشب صبر کرد.

 

عضو ستاد استهلال درباره تقسیم بندی رنگ ها در نقشه و رویت هلال ماه گفت: منحنی هایی از نقشه که سبزرنگ است نشان دهنده رویت هلال ماه با چشم غیر مسلح است.

او گفت: عکس دوم مربوط به فرداشب است که بخش سبز پررنگ نشان دهنده مناطقی است که هلال ماه به راحتی و با چشم غیر مسلح قابل رویت است و در ایران نیز هلال ماه شوال برای فرداشب قابل رویت خواهد بود. 

 

موحد نژاد درباره آغاز ماه رمضان و اینکه ماه اول دو شبه بوده گفت: با توجه به اینکه گزارش ها تعیین کننده است، از صد و هجده گروه اعزامی برای استهلال ماه حتی یک گروه هم گزارشی از رویت ماه ندادند؛ فقها نیز ملاک را رویت اعلام کردند اگرچه هلال ماه بلند باشد بنابراین برای روز اول ماه رویت ملاک است.

 

او درباره شایعات فضای مجازی درباره اعلام عید فطر گفت: شایعات پایه و اساسی ندارد و ملاحظات سیاسی نیز نبوده است تا از نظر شرعی آغاز و پایان ماه را تغییر دهند.

 

 ستادهای استهلال به صورت استانی فعالیت می کنند و گروههای استهلال ماه رمضان و شوال داوطلبانه در این کار پیش قدم می شوند.

 

امیر حسن‌زاده کارشناس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران درباره مبانی علمی رویت هلال ماه گفت: در برخی مواقع از ماه های قمری ماه زمین و خورشید دریک راستا قرار می گیرند و به آن ماه نو و مقارنه ماه و خورشید می گویند اما به منزله قابل رویت بودن ماه نیست.

 

غروب سه شنبه هلال ماه شوال قابل رویت است 

حسن  زاده افزود: فاصله دو مقارنه ماه متوالی ۲۹ و ۵۳ صدم شبانه روز است به همین دلیل گفته می شود ماه قمری ۲۹ یا ۳۰ روز است. 

 

او گفت: برای استخراج تقویم سال آینده هرسال محاسبات انجام می شود و نظرات کارشناسی گرفته می شود و از نظر علمی جایگاه ماه و خورشید مشخص است. 

بر اساس اصطلاحات علمی و فناوری مشاهده ماه مبنای علمی دارد اما اینکه آیا هلال ماه درشرایط دیده شدن قرار دارد یانه به علم مضاعفی نیاز دارد باید تضاد درخشندگی به حدی برسد که قابل رویت باشد.

کارشناس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گفت: هلال بحرانی یعنی با اطمینان صد درصد نمی توان از رویت ماه خبر داد و ممکن است شک و خطا وجود داشته باشد بنابراین ممکن است در سال یک یا چند ماه به صورت بحرانی و شک باشد.

 

هلال ماه شوال چون امروز قابل رویت نیست و فردا ماه از خورشید فاصله می گیرد و در آسمان صاف در مناطقی از ایران دیده خواهد شد. 

 

او گفت: چرخش ماه مستقل است و ما بر اساس چرخش ماه شروع ماه را اعلام می کنیم و اینکه ماه رمضان یک روز دیرتر از تقویم شروع شده پس ماه شوال باید یک روز زودتر آغاز شود درست نیست. 

 

حسن زاده گفت: به دلیل ارتفاع ماه پیش بینی ها بر این است که ماه فرداشب از افق فاصله خواهد گرفت و قابل رویت خواهد بود. 

 

کارشناس موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران با بیان اینکه پارامتر های مختلفی در هلال ماه تاثیر دارند گفت: فاصله ماه از خورشید مهمترین مشخصه است، ارتفاع ماه هرچه بیشتر باشد فرصت بیشتری برای جستجو و رویت ماه وجود دارد.

حسن زاده گفت: برای تمام ماه های قمری استهلال انجام می شود.


Source link

سقوط سیاسی آمریکا در منطقه


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مطرح جهان عرب در سرمقاله روزنامه فرامنطقه‌ای «رأی الیوم» نوشت: عقب‌نشینی خفت‌بار «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا، که روز گذشته طی کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای سوئیسی‌اش ابراز کرد، مبنی بر آمادگی دولت متبوعش برای مذاکرات بدون پیش‌شرط با ایران ما را بهت‌زده نکرد هم‌چنان‌که پاسخ سریع ایران به این عقب‌نشینی، که حاوی درصد زیادی از غرور و درخواست برای تغییر رفتار آمریکا به‌عنوان پیش‌شرط اساسی برای رفتن به پای میز مذاکرات بود، ما را شگفت‌زده نکرده است. دقیقاً چه اتفاقاتی می‌افتد و دلایلی که باعث شد دولت آمریکا، که تا دیروز با اعزام ناوبرها و بمب‌‌افکن‌های غول‌پیکر تهدید می‌کرد، موضعش را به‌سرعت تغییر دهد.

پامپئو، که از شروط ۱۲گانه‌ای که دولتش، دو هفته قبل به‌عنوان پیش‌شرط هر گونه گفت‌وگو با ایران مطرح کرد، عقب‌نشینی کرد، متوجه شده است که ایران مرعوب تهدیدهای جنگی نمی‌شود و ملت آن به‌صورت یکپارچه پشت رهبری‌شان ایستاده است و ایران برای هرگونه احتمالاتی، خواه جنگ اقتصادی یا جنگ نظامی، آماده است ازاین‌رو، آمریکا سریع‌تر از تصور بسیاری، شروع به پایین آمدن سریع از درخت ( تهدیدها) کرده است.

پاسخ قوی و تکان‌دهنده به رئیس‌جمهوری آمریکا و تهدیدهای جنگی‌اش، از سوی تنها رهبری ایران مطرح نشد بلکه همپیمانان منطقه‌ای ایران نیز به این تهدیدها پاسخی قوی دادند. «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی قوی و تاریخی خود در روز جهانی قدس، تهدید کرد در صورتی‌که فتیله‌های جنگی شعله‌ور شود، آن هرگز محدود به داخل مرزهای ایران نخواهد شد و «اسرائیل» و کشور پادشاهی سعودی و تمامی منافع آمریکا در منطقه را خواهد سوزاند.

بله، ایالات متحده باید رفتار خود نه‌تنها با ایران، بلکه با تمامی کشورهای عربی و اسلامی را تغییر دهد؛ چرا که نژادپرستی و سیاست استکباری و ارعاب و تهدید به استفاده از زور نتایج کاملاً معکوس می‌دهد. عقب‌نشینی مفتضحانه پامپئو از شرایطش برای مذاکره صرفاً اعتراف علنی به شکست دولت متبوعش است.

ایران، مانند کره‌شمالی، هرگز به پای میز مذاکرات با دولت ترامپ نخواهد رفت مگر بعد از لغو کامل تحریم‌های اقتصادی و بازگشت به مرحله قبل از خروج ترامپ از توافق هسته‌ای، مشروط بر این‌که این مذاکرات (احتمالی) موشک‌های بالستیکی ایران و حق مشروع آن در غنی‌سازی اورانیوم برای اهداف مسالمت‌آمیز را شامل نشود.

«حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران خیلی صریح بود زمانی‌که اعلام کرد که هرگونه مذاکرات با آمریکا باید در چارچوب «احترام» انجام شود و ممکن نیست که این مذاکرات در نتیجه دیکته‌ها صورت بگیرد. ولی مشکل آقای روحانی و تمام افراد شریف در منطقه این است که ترامپ و دار و دسته او عادت نداشته‌اند با کسانی‌ (تعامل کنند) که با چنین لحن آنها را خطاب قرار می‌دهند؛ چرا که در قاموس آنها کلماتی مانند احترام به طرف مقابل جایی ندارد بلکه حاوی تن دادن به دیکته‌ها، تسلیم بدون قید و شرط و پاسخ بی‌چون‌وچرا به درخواست‌های باج‌گیرانه آمریکا است.

سیاست آمریکا در منطقه در حال سقوط است و همپیمانان ترامپ نیز در حال فرو ریختن هستند. همین «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل، که رکن اصلی این سیاست است، در تشکیل کابینه‌اش شکست خورده و به‌اتهام‌های فساد در معرض محکوم شدن به زندان است، یا «معامله قرن»، که «جارد کوشنر» داماد ارشد ترامپ آن را مهندسی کرده، به‌صورت شرم‌آوری در حال تبخیر شدن است و نفس‌های آخر خود را می‌کشد. به «ناتوی عربی ــ سُنّی» نیز اشاره می‌کنیم که بسیاری بر آن امید بسته‌اند تا سرنیزه‌ای در هرگونه درگیری با ایران باشند نیز نفس‌های آخرش را می‌کشد.

وزیر خارجه آمریکا برای مذاکره با ایران التماس می‌کند؛ چرا که انتظار رئیس‌جمهوری این کشور برای نزدیک شدن به تلفنش در کاخ سفید به این امید که ایرانی‌ها با او تماس بگیرند، بیش از حد طولانی شده است و آن زمان گذشته است که دولت آمریکا می‌توانست شروط خود را برای کسانی که از کرامت ملی و عزت نفس برخوردارند، تحمیل کند و آنها برای طلب بخشش و غفران، به واشنگتن بروند.

به پامپئو این اطمینان خاطر را می‌دهیم که ایران مانند یک کشور «عادی» هرگز رفتار نمی‌کند و از موشک‌های خود دست برنمی‌دارد؛ چرا که «عادی» در اصطلاح آمریکایی یعنی دست برداشتن از تمامی ابزار قدرت و انتظار ویران شدن مانند آنچه در لیبی، عراق و یمن اتفاق افتاد. بر این باور هستیم که ایرانی‌‌هایی که با درایتی بالا طی ۴۰ سال گذشته از محاصره، بحران با آمریکا را مدیریت کرده‌اند از حماقت برخی عرب‌ها برخوردار نیستند.

هیچ اعتمادی به ایالات متحده نداریم و هرگز به اظهارات علنی مقامات این کشور اطمینان نمی‌کنیم، ولی با این حال، ما مطمئن هستیم که این کشور در معضل و بن‌بست بزرگ در منطقه خاورمیانه، به‌نام ایران و محور مقاومت به‌سر می‌برد؛ محوری که استراتژی بازدارنده نظامی را با امکانات بومی و نه وارداتی، تقویت کرده و مهم‌تر از این مسئله، از قدرت اتخاذ تصمیم برای دفاع از خود و عدم تسلیم شدن به تهدیدها، از هر منبعی باشد، برخوردار است.

به‌صورت خیلی مختصر می‌گوییم که عقب‌نشینی پامپئو از شروط ۱۲گانه اولین اعتراف به بن‌بست و بحران و اولین گام در مسیر عقب‌نشینی و تسلیم شدن به‌منظور یافتن «برون‌رفتی باعزت» محسوب می‌شود تا باقی‌مانده آبروی خود و رئیسش را با اجتناب از ورود به هر جنگی، که می‌تواند پایان امپراتوری آمریکا را ثبت کند، حفظ کند همان‌گونه که جنگ افغانستان پای امپراتوری شوروی و جنگ سوئر نقطه پایان امپراتوری‌های انگلیس و فرانسه و به‌طور کلی استعمار قدیم بود.


Source link

اثبات حقانیت مواضع رهبر انقلاب با رفتار اخیر آمریکایی‌ها


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه مسئولان عالی قضایی با قدردانی از حضور حماسی ملت بزرگ ایران و سایر ملت‌های مسلمان در راهپیمایی روز جهانی قدس، تصریح کرد: حضور ملت بزرگ ایران و سایر ملل مسلمان جهان در اعلام انزجار از ظالمان، مستکبران و غاصبان، بسیار پرمعنا بود و روزی باشکوه و به یادماندنی را رقم زد.
رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه حماسه حضور مردم در این راهپیمایی نشان داد که پایبندی به مقاومت به عنوان نظریه برتر همچنان بین مسلمانان و گروه‌های سیاسی مطرح است، افزود: هم صدایی جریان‌های سیاسی با ملت‌ها در جنایت بار بودن طرح «معامله قرن» توانست آهنگ واحدی از ایستادگی مقابل ستمگران را به گوش جهانیان برساند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، مقاومت را از مهم‌ترین آموزه‌های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری برشمرد و اظهار کرد: حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، دو شخصیت و دو تجلی از یک حقیقت به نام «ولایت» هستند که به ما آموختند اعتقاد و اعتماد به پیروزی اراده‌های متصل به خدا، نابودی حتمی جریان ظلم و استکبار را در پی خواهد داشت.
رئیس قوه قضاییه در ادامه، خاطرنشان کرد: آنچه امروز از هدایت‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری داریم، می‌تواند ملت بزرگ ما و سایر ملل جهان را به سمت سعادت رهنمون سازد و برای تبیین و شناخت دقیق خط امام (ره) به عنوان یک حقیقت قطعی، مفسری بهتر و برتر از شخص رهبر معظم انقلاب (حفظه الله تعالی) که بتواند روایت از امام (ره) را جهانی سازد، وجود ندارد و نسل امروز و فردا صرفا از طریق رفتار، گفتار و تقریر‌های مقام معظم رهبری می‌توانند به شناخت صحیح از امام راحل دست یابند.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، بزرگترین میراث امام (ره) را «ولایت مطلقه فقیه» دانست و تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری از این میراث صیانت می‌شود و جوانان و نسل آینده نیز نباید فراموش کنند که پاسداری از خط امام (ره) در گرو صیانت از ولایت فقیه است.
رئیس قوه قضاییه در ادامه با بیان اینکه استقلال قضایی از جلوه‌های بارز نظام ولایی است، خاطرنشان کرد: اینکه امروز دستگاه قضایی می‌تواند بدون کمترین نفوذپذیری از ناحیه صاحبان قدرت، ثروت، زر، زور و تزویر به دنبال احقاق حق و اجرای عدالت باشد و این نقش برجسته برای قوه قضاییه در قانون اساسی پیش بینی شده است، ناشی از نظام ولایی جمهوری اسلامی است که باید همگان قدردان آن باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تسلیت فرارسیدن ایام ارتحال ملکوتی امام راحل، اظهار کرد: همان روزی که ملت بزرگ ایران، غرق در حزن و اندوه ناشی از فراق حضرت امام (ره) بود، انتخاب شخصیتی شایسته و خلفی صالح همچون مقام معظم رهبری، امیدی بسیار قوی در دل مردم ایجاد کرد و امروز نیز آنچه از عزت و اقتدار داریم، مرهون رهبری‌های داهیانه ایشان است.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به مواضع اخیر مقامات آمریکا از جمله اظهارات روز گذشته مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور مبنی بر اعلام آمادگی برای مذاکره بدون پیش شرط با ایران، تصریح کرد: امروز می‌بینیم که آمریکا چگونه ملتمسانه به مذاکره با ایران اصرار دارد. این موضع گیری، بار دیگر حقانیت و نگاه قوی و کارشناسانه در مواضع مقام معظم رهبری را اثبات می‌کند که بار‌ها فرمودند امروز تنها راه پیروزی ملت ایران در برابر زیاده خواهی‌های دشمن، ایستادگی و مقاومت است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه امروز آمریکا محتاج مذاکره است، یادآور شد: اگر بر مواضع اصولی خود پافشاری کنیم، دشمن عقب نشینی می‌کند. چنانکه مواضع اخیر مسئولان رسمی آمریکا نشان دهنده همین حقیقت است.
رئیس قوه قضاییه با ابراز امیدواری نسبت به عمل و اقدام همه مسئولان در راستای منویات و مطالبات مقام معظم رهبری، به برخی حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و به مردم اطمینان داد که بنای قطعی دستگاه قضایی بر رسیدگی قاطع، قانونمند، مقتدرانه و بدون هر گونه نفوذپذیری است.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در پایان، پیشاپیش عید سعید فطر را به ملت ایران و سایر ملت‌های مسلمان جهان تبریک گفت.

Source link

مالیات مقطوع دریافت کنندگان سکه اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از رسانه مالیاتی ایران، محمد قاسم پناهی با اشاره به اختیار حاصل از تبصره ماده ۱۰۰ اصلاحی مصوب۳۱ تیرماه ۱۳۹۴قانون مالیات های مستقیم اظهار داشت: به منظور تکریم مودیان، تسهیل وصول مالیات و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه، مالیات مقطوع دریافت کنندگان سکه در سال ۱۳۹۷ از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین گردید.

 مالیات مقطوع دریافت کنندگان سکه

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور عنوان داشت: کلیه خریداران سکه که در سال ۱۳۹۷ نسبت به دریافت حداکثر ۲۰۰ سکه از سیستم بانکی اقدام کرده اند، مشمول این دستورالعمل بوده و از نگهداری اسناد و مدارک و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف میباشند.

وی در خصوص نحوه تعیین مالیات مقطوع و پرداخت آن گفت: براساس این دستورالعمل، دریافت کنندگان سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در سال ۱۳۹۷ سکه خود را دریافت نموده اند، تا ۲۰ سکه دریافتی معاف از مالیات می باشند.

پناهی اضافه کرد: برای کسانی که بیش از ۲۰ سکه دریافت کرده اند نسبت به مازاد ۲۰ سکه تا میزان ۶۰ سکه به ازای هرسکه ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال مالیات مقطوع; نسبت به مازاد ۶۰ سکه تا میزان ۱۰۰ سکه به ازای هر سکه ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال مالیات مقطوع و نسبت به مازاد ۱۰۰ سکه تا میزان ۲۰۰ سکه به ازای هر سکه ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال مالیات مقطوع تعیین شده است.

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور افزود: مودیان این نوع فعالیت که مشمول مالیات نمی باشند، نیازی به ثبت نام و تشکیل پرونده مالیاتی نخواهند داشت اما مودیان مشمول می بایست جهت پرداخت مالیات به سامانه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی www.tax.gov.ir مراجعه نمایند.

وی در ادامه با بیان اینکه مودیانی که امکان پرداخت مالیات مقطوع موضوع این دستورالعمل را بصورت یکجا در خردادماه ۱۳۹۸ ندارند می توانند حداکثر تا چهار ماه بصورت مساوی پرداخت نمایند، تاکید کرد: عدم پرداخت بموقع مالیات و یا عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه موضوع ماده ۱۹۰ قانون مالیات های مستقیم از پایان خردادماه ۱۳۹۸ خواهد بود.

پناهی افزود: چنانچه مودیان مشمول این دستورالعمل نسبت به مالیات تعیین شده صرفا از حیث عدم فروش سکه های دریافتی معترض باشند، می توانند نسبت به طرح ادعای خود در مراجع دادرسی مالیاتی اقدام و درخواست رسیدگی مجدد نمایند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اشخاصی که بیش از ۲۰۰ سکه در سال ۱۳۹۷ دریافت نموده اند، مشمول این دستورالعمل نبوده و می بایست اظهارنامه مالیاتی مربوط به این فعالیت را در موعد مقرر قانونی تسلیم نمایند.

ادارات کل امور مالیاتی نیز مکلفند ترتیبی اتخاذ نمایند تا رسیدگی و مطالبه مالیات این اشخاص (اعم از اشخاصی که نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی اقدام نموده و همچنین اشخاصی که از تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی خودداری نموده اند) حداکثر تا پایان سال جاری انجام گیرد.

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور همچنین افزود: صاحبان مشاغلی که حسب سوابق پرونده یا مجوز صادره از سوی مراجع ذیربط به شغل مرتبط با خرید و فروش سکه اشتغال دارند، مشمول این دستورالعمل نمی باشند اما مکلف هستند نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی شغلی خود اقدام نمایند.
پناهی در پایان یادآوری کرد: موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقیقی خردادماه و برای اشخاص حقوقی تیرماه می باشد.


Source link

چرا وساطت ژاپن با بقیه کشور‌ها فرق می‌کند؟و سرانجام دلیل چهارم، دسترسی مستقیم ژاپن به بالاترین مقامات سیاسی ایران و آمریکاست. هفته گذشته، آبه با ترامپ دیدار و نظر مساعدش در مورد وساطت ژاپن را جلب کرد و بزودی هم با رهبری انقلاب اسلامی و رئیس‌جمهوری ایران دیدار می‌کند. اکثر واسطه‌ها، از این امتیاز محروم بودند.


Source link

ناامیدی پمپئو از پیشبرد طرح معامله قرن


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه واشنگتن پست با افشای فایل صوتی صحبت‌های مایک پمپئو در «کنفرانس رؤسای سازمان‌های بزرگ صهیونیست در آمریکا» نوشت : وزیر امور خارجه آمریکا گفته هیچ ضمانتی وجود ندارد که ما بتوانیم مناقشه اسرائیلی- فلسطینی را حل کنیم و می توان گفت : طرح معامله قرن  تقریبا غیر قابل اجراست .
پمپئو در این جلسه گفت: شاید این طرح رد شود. شاید در نهایت بگویند، اصیل و کارآمد نیست، ۲ چیز خوب دارد و ۹ چیز بد.

وی افزود: مساله بزرگ این است که آیا فضای کافی به وجود می‌آید تا بتوانیم در مورد نحوه اجرایی آن گفت وگویی واقعی داشته باشیم.

به نوشته واشنگتن پست، این صریح‌ترین اظهارات یک مقام آمریکایی تا به امروز درباره طرح ترامپ موسوم به «معامله قرن» است.

رونمایی از این طرح تاکنون بارها به تعویق افتاده است؛ مسأله‌ای که پمپئو نیز به آن اشاره کرد.
وزیر خارجه آمریکا در تلاش برای مدیریت کردن انتظارات از معامله قرن گفت: هیچ تضمینی وجود ندارد که ما کسانی باشیم که از این موضوع گره گشایی می‌کنیم. امیدوارم که هر کسی با جدیت در آن دخیل شود.
پمپئو همچنین به این برداشت عمومی اذعان کرد که این قرارداد به طور یکجانبه به نفع دولت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

وی افزود: می دانم چرا مردم فکر می‌کنند که فقط اسرایئلی ها این قرارداد را دوست دارند. این برداشت را درک می‌کنم. امیدوارم که هر کسی فضایی برای گوش دادن ایجاد کرده و اجازه بدهد تا اندکی جا بیافتد.

رئیس جمهوری آمریکا از هنگامی که اعلام کرده طرح‌هایی برای حل مساله اسرائیل و فلسطین دارد، مجموعه اقداماتی را اتخاذ کرده که با مخالفت شدید فلسطینی‌ها مواجه شده است، از جمله شناسایی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، قطع کمک به تشکیلات خودگردان فلسطین و آژانس آوارگان سازمان ملل، تعطیلی دفتر دیپلماتیک تشکیلات خودگردان در واشنگتن و شناسایی کنترل رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های جولان سوریه.

دو نفر از حاظران در این جلسه گفتند زمانی که جلسه را ترک کردند این احساس را داشتند که پمپئو در مورد معامله قرن خوشبین نیست.

یکی از این افراد که نخواست نامش فاش شود، گفت: او به هیچ عنوان مطمئن نبود که این روند به یک نتیجه گیری موفقیت آمیز منجر خواهد شد.

به نوشته واشنگتن پست، «الان کار» فرستاده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای مقابله با یهودستیزی که او در جلسه حضور داشت، روایت متفاوتی را مطرح کرد و گفت که پمپئو «ارزیابی امیدوارانه ای در مورد چشم اندازه قرارداد صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها ارائه داد.»

«آرون دیوید میلر» مذاکره کننده سابق و تحلیلگر مسائل خاورمیانه در دولت‌های دموکرات و جمهوریخواه گفت که اظهارات پمپئو «آشکارترین و واقعی‌ترین ارزیابی در مورد این بود که تاکنون شنیده بودم.»

وی افزود: این واقعیت که پمپئو پذیرفته که این طرح قویاً به نفع اسرائیلی‌ها ساختاربندی و عنوان بندی شده، قابل توجه است.

پمپئو برخلاف وزاری خارجه سابق آمریکا نظارتی بر طرح سازش ندارد اما گفته که در جریان مسائل مربوط به آن قرار داده می‌شود.

«جرد کوشنر» داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا و «جیسون گرینبلات» وکیل سابق ترامپ مسئولیت تدوین معامله قرن را برعهده داشته‌اند.

پمپئو گفته که دولت آمریکا هرگز بر این باور نبوده که دستیابی به توافق صلح پایدار، آسان خواهد بود.

واشنگتن پست نوشته، سه شنبه هنگامی که پمپئو صحبت می‌کرد معامله قرن با دشواری مواجه بود و اگر یک روز بعد با یک مانع بزرگ دیگر روبرو می‌شد زیرا «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نتوانست دولت ائتلافی تشکیل دهد و «کنیست» رأی به انحلال خود دارد.

به گزارش این روزنامه، قرار است که انتخابات دوباره در ماه سپتامبر برگزار شود. اگر کاخ سفید بخواهد در دوره حساس انتخاباتی برای نتانیاهو، طرح خود را منتشر نکند دستکم باید تا ماه نوامبر منتظر بماند؛ یعنی زمانی که دولت جدید تشکیل می‌شود. تا آن زمان، دولت ترامپ نیز تلاش‌های خود را برای شرکت مجدد در انتخابات ریاست جمهوری افزایش خواهد داد.


Source link

چرا اقلیت اصلاح طلبان در ده سال گذشته ادعای تقلب نداشتند؟ / در برابر مواضع ضد و نقیض آمریکا مقابل ایران چه باید کرد؟ /منظور امام خمینی (ره) از جمهوریت چه بود؟/سرازیری قیمت‌ها در بازار خودروجنگ روانی آمریکا در سوییس، پگاه آهنگرانی در شورای نگهبان چه می‌کرد؟ فاجعه مدیریتی در فینال جام حذفی، فروش آنتن به پزشکان سطح دو، جزئیات تشکیل جبهه جدید اصلاح طلبان، واکاوى رمز موفقیت والیبال ایران در جیانگمن، سه شرط معافیت مالیاتی موجران، تأیید میانجیگری میان ایران و آمریکا و پیشنهاد مطهری برای دعوت از کروبی، موسوی و احمدی نژاد در دادگاه خاتمی، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.


Source link

چرا اقلیت اصلاح طلبان در ۱۰ سال گذشته ادعای تقلب نداشتند؟ / در برابر مواضع ضد و نقیض آمریکا مقابل ایران چه باید کرد؟ /منظور امام خمینی (ره) از جمهوریت چه بود؟/سرازیری قیمت‌ها در بازار خودروجنگ روانی آمریکا در سوییس، پگاه آهنگرانی در شورای نگهبان چه می‌کرد؟، فاجعه مدیریتی در فینال جام حذفی، فروش آنتن به پزشکان سطح دو، جزئیات تشکیل جبهه جدید اصلاح طلبان، واکاوى رمز موفقیت والیبال ایران در جیانگمن، ۳ شرط معافیت مالیاتی موجران، تایید میانجیگری میان ایران و آمریکا و پیشنهاد مطهری برای دعوت از کروبی، موسوی و احمدی نژاد در دادگاه خاتمی از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.


Source link