شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 10 خرداد, 1398
دسته ، تاریخ شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸

پیام روحانی به اجلاس مکهروحانی: برخلاف آداب معمول، به آن اجلاس دعوت نشده‌ام / اختلافات درون خانواده جهان اسلام را کنار بگذارید / توطئه شوم معامله قرن، به دنبال تجاوز به همه کشور‌های اسلامی است/ اقدام دولت آمریکا در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، انتقال سفارت آمریکا به آن مکان، و به رسمیت شناختن الحاق بلندی های جولان سوریه به سرزمین های اشغالی توسط رژیم صهیونیستی، از جمله دشمنی های آشکار علیه نه فقط فلسطین بلکه مجموعه جهان اسلام به شمار می رود


Source link

قرن ۲۱ قرن مقاومت اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  کارشناس مسائل رسانه درگفتگوی با ۱۸:۳۰ گفت: راهپیمایی روز قدس به تمام معنی جهانی است و امسال بیش از ۱۰۰ کشور جهان اقدام به برگزاری تظاهرات و یا همایش درباره حمایت از روز قدس و مردم فلسطین کردند.

حسن عابدینی با بیان اینکه در برخی کشورهای اروپایی از جمله شهر لندن روز شنبه و یکشنبه هفته بعد اقدام به برپایی تظاهرات روز قدس می کنند افزود: رسانه های غربی در چارپوب سیاست صاحبان و مالکان خود محدودیت ایجاد می کنند. این رسانه ها به خاطر تعلق خاطری که به رژیم صهیونیستی دارند تظارات امروز را پوشش نمی دهند.

وی از کوچک نمایی تظاهرات امروز در برخی رسانه های اروپای گفت و افزود: حتی فاکس نیوز به ناچار چند ثانیه ای از تظاهرات روز قدس را به نمایش گذاشت.

حسن عابدینی گفت: رسانه های غربی از چند شگرد در کوچک نمایی این تظاهرات عظیم استفاده می کنند. برخی از رسانه های غربی اعلام کردند تظاهرات فقط در ایران و عراق برگزار شده است.

قرن 21 قرن مقاومت اسلامی است 

عابدینی با بیان اینکه رسانه های غربی به چرایی و علت برگزاری این تظاهرات بعنوان شگرد بعدی خود اشاره نمی کنند گفت: اگر به چرایی اشاره کنند باید از کودک کشی رژیم صهیونیستی و اشغالگری آنها بگویند.

او بهانه دیگر رسانه های غربی را برای پخش نکردن تظاهرات گسترده امروز را با شگرد “برچسب زنی” نام برد و گفت: غربی ها تظاهرات روز قدس را راهپیمایی دولتی یا افزایش تنش با صهیونست ها مطرح می کنند.

عابدینی انسانی و اخلاقی بودن تظاهرات روز قدس و بازتاب آنرا در برخی رسانه ها اجتناب ناپذیر اعلام کرد و افزود: به تظاهرات امروز (قدس ۹۸)علاوه بر انگیزه دینی انگیزه انسانی و اخلاقی نیز افزوده شده است.

 

وی در ادامه رسانه های کشورهای منطقه و عرب زبان را در بازتاب روز قدس به ۳ دسته تقسیم کرد و گفت: رسانه های عرب زبان که نزدیک به جبهه مقاومت هستند مانند القدس، العربیه، المنار، الاقصی و المسیره و الجزیره … که واقعیت های تظاهرات روز قدس را از صبح امروز بازتاب دادند.

وی گروه دوم را رسانه های عربی زبان وابسته به کشورهای ارتجاع عرب نام برد که راهپیمایی امروز را پخش نکردند مانند: الهدف، العبریه، “العرب”که با سکوت خود حمایت خود را از اشغالگری صهیونیست ها و معامله زمین در برابر صلح و بازگشت آوارگان فلسطینی اعلام کردند.

عابدینی برخی رسانه های عرب زبان را بینابین این دو گروه اعلام کرد که مرکز پخش آنها در کشورهای غیر عرب هستند مانند “روسیه الیوم” که از مسکو پخش می شود اما واقعیت امروز روز جهانی قدس را پوشش خبری داد.

او گفت: حدود ۴ هزار و ۴۰۰ خبرنگار تظاهرات روز قدس در جهان را مخابره می کنند که حدود ۲۵۰ خبرنگار خارجی در کشور ما در بازتاب روز قدس مشارکت داشته اند که برخی از آنها توان پوشش زنده خبری را دارند.

 

کارشناس مسائل رسانه درباره حمایت رسانه ای نظام سلطه از«معامله قرن» گفت: در این معاهده صهیونیستی و آمریکایی که کوشنر داماد ترامپ اجرای شوم آنرا به عهده دارد عملا یهودی و صهیونیستی است که جای اشغالگر با اشغال شده عوض شده است.

 

وی از انگیزه تشکیل اتحادیه عرب برای جلوگیری از تجاوزات رژیم صهیونیستی در سال های گذشته گفت و اینکه امروزه در صورت اجرای طرح ننگین معامله قرن مجبورند هزینه اجرای آنرا بپردازند.

حسن عابدینی کارشناس مسائل رسانه افزود: بی تردید معامله قرن محکوم به شکست است. این معامله همان سازش های سال های گذشته است که تغییر نام داده است.

عابدینی افزود: هر کشور مسلمان و غیر مسلمان وقتی که با چنین معامله “زمین در مقابل بازگشت مهاجران فلسطینی” مخالفت می کند در واقع تیر خلاصی است به این معامله.

کارشناس مسائل رسانه با بیان اینکه امروزه شاهد حمایت دولت های مقاومت مانند عراق و سوریه هستیم، افزود: هرجایی که مذاکره ای با فلسطینی ها صورت بگیرد که آمریکا حامی آن باشد در واقع تحمیل خواسته های آمریکایی و صهیونیستی است.


Source link

پیام روحانی به سران کشورهای اسلامی در اجلاس مکه


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  رئیس جمهور، “معامله قرن” را توطئه ای برای نابودی آرمان فلسطین و تجاوز به همه کشورهای اسلامی دانست و تاکید کرد، رهبران جهان اسلام نباید اجازه دهند برخی با طرح مسائل فرعی، اذهان دولت ها و ملتهای مسلمان را از اهتمام به سرنوشت ملت مظلوم فلسطین و تهدیدات رژیم صهیونیستی منحرف کنند.

 “حسن روحانی” امروز جمعه در پیامی به سران کشورهای اسلامی در اجلاس مکه، از آنان خواست از فرصت این اجلاس برای مقابله با توطئه خطرناک معامله قرن و دفاع از فلسطین بهره برداری نمایند واجازه ندهند اشغال قبله اول مسلمین توسط رژیم صهیونیستی به حاشیه رود و یا خدای نکرده حاکمیت صهیونیست ها بر قدس شریف تثبیت‌ گردد.

متن پیام رئیس جمهور به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

عالیجنابان،

 در آخرین روزهای ماه غفران و نزول رحمت الهی، بهترین خیرات و برکات را برای تمامی مسلمانان و برای شما سران محترم کشورهای اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت می نمایم.

 از اینکه به دلیل عدم رعایت آداب معمول در دعوت از سران کشورها توفیق حضور در آن جمع شریف را ندارم متاسفم، اما صمیمانه برای شما که در شهر مکه مکرمه، در کنار قبله مسلمانان جهان و در سرزمین وحی، گرد آمده اید آرزوی موفقیت در رسیدگی به مسائل جهان اسلام به ویژه موضوع فلسطین و قدس شریف، این زخم دیرین در قلب همه مسلمانان، را دارم.

عالیجنابان،

در شرایطی که جهان اسلام، نیازمند حداکثر انسجام، همگرایی و همکاری در برابر دشمن مشترک می باشد، متاسفانه شاهد برخی اقدامات تفرقه افکن در جهت انحراف افکار عمومی جهان اسلام از قضیه فلسطین به عنوان مساله اصلی جهان اسلام هستیم؛ موضوعی که بیش از هر زمان نیاز به توجه و حمایت یکپارچه دنیای اسلام و رهبران آن دارد. در این اجلاس، و در تمامی نشستها و اجتماعات، رهبران جهان اسلام باید بر مدار وحدت اسلامی حرکت کنند و اجازه ندهند برخی با طرح مسائل فرعی، اذهان دولتها و ملتهای مسلمان را از اهتمام به سرنوشت ملت مظلوم فلسطین و تهدیدات رژیم صهیونیستی منحرف نمایند.

اقدام دولت آمریکا در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، انتقال سفارت آمریکا به آن مکان، و به رسمیت شناختن الحاق بلندی های جولان سوریه به سرزمین های اشغالی توسط رژیم صهیونیستی، از جمله دشمنی های آشکار علیه نه فقط فلسطین بلکه مجموعه جهان اسلام به شمار می رود که در تضاد آشکار با مبانی حقوق بین الملل، و تمامی قطعنامه ها و تصمیمات سازمان همکاری اسلامی، قرار دارد و آغازگر یک روند خطرناک علیه امت اسلامی می باشد. جای تاسف است که این اقدامات با واکنش مناسب از سوی دولت های اسلامی مواجه نشد که اگر شده بود، آمریکا نمی توانست به راحتی طرح نابودی فلسطین را با عنوان ظاهرفریب «معامله قرن» مطرح کرده یا به جریان اندازد.

توطئه شوم معامله قرن، به دنبال نابودی آرمان فلسطین، و توسعه ی اشغالگری و تجاوز به همه کشورهای اسلامی است. این طرح دارای ابعاد خطرناک منطقه ای است و صاحبان آن تلاش می کنند با از بین بردن حق مسلم مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت و تشکیل یک دولت مستقل پایدار در سرزمین تاریخی خویش به پایتختی قدس شریف، آرمان فلسطین را برای همیشه نابود و زمینه را برای استیلای صهیونیست ها بر جهان اسلام و عرب فراهم نمایند. عجیب آن که طراحان این توطئه، حتی هزینه اجرای آن را نیز قصد دارند از جیب جهان اسلام و کشورهای منطقه تامین کنند.

عالیجنابان

معتقدم مسئولیت اسلامی، اخلاقی و حتی ملی کشورهای اسلامی ایجاب می نماید که درچنین شرایطی اختلافات درون خانواده جهان اسلام را کنار گذاشته و در صفی متحد و بنیانی مرصوص، در مقابل این توطئه شوم علیه ملت و کشور فلسطین و دنیای اسلام بایستیم. هر صدا و حرکتی که جهان اسلام را از این اولویت اصلی و فوری منحرف نماید در مسیر خدمت به رژیم صهیونیستی و دیگر دشمنان جهان اسلام و فلسطین عزیز، قرار گرفته است.

همزمان با روز قدس شریف، رهبران اسلامی را به چاره اندیشی فوری در قبال این تهدید بزرگ برای جهان اسلام دعوت می کنم و از همه دولتهای عضو سازمان همکاری اسلامی که دفاع همه جانبه از مسجد الاقصی و قدس شریف فلسفه وجودی تاسیس آن است، می خواهم از فرصت این اجلاس برای مقابله با توطئه خطرناک معامله قرن و نیز دفاع از فلسطین بهره برداری نمایند؛ و در جوار مکه مکرمه و قبله مسلمانان، اجازه ندهند اشغال قبله اول مسلمین توسط رژیم صهیونیستی به حاشیه رود و یا خدای نکرده حاکمیت صهیونیست ها بر قدس شریف تثبیت‌ گردد. تلاش کنیم که « القبله الاولی هی الاولویه الاولی» باقی بماند. به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران، آمادگی کامل کشورم را برای همراهی و همکاری با مجموعه خانواده جهان اسلام در مسیر این هدف مقدس اعلام می دارم.

 سلام و درودهای گرم مرا پذیرا باشید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسن روحانی       

رئیس جمهوری اسلامی ایران


Source link

روز قدس یک جریان است


وی ادامه داد: روز قدس، یک روز نیست، یک جریان و یک جبهه است، روز قدس
عامل فراموش نشدن مسئله فلسطین و بازخوانی پرونده اسرائیل و حامیان
کودک‌کشی صهیونیست‌ها است.

صدیقی اظهار داشت: مقاومت فلسطین امروز در جای جایِ فلسطین ریشه دارد.
امروز عمق آگاهی نسبت به مسئله فلسطین فراتر از منطقه است و یک جریان
بین‌المللی برای پیگیری مطالبات فلسطینی‌ها ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: طرح معامله قرن و یا هر اقدام دیگری که تأمین کننده
خواسته‌های مشروع فلسطینی‌ها به ویژه بازگشت آنها و برگزاری انتخابات آزاد
نباشد نمی‌تواند این مسئله بزرگ جهان را حل کند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: قرآن در دفاع از مردم مظلوم دستورات
فرامرزی دارد، ما وظیفه داریم از زنان و کودکان و افرادی که تحت ظلم قرار
دارند دفاع کنیم. در حدیث آمده است اگر مظلومی مسلمانان را صدا کند و
مسلمانان آن را اجابت نکند این افراد مسلمان نیستند. سبک زندگی حضرت امیر
المومنین (ع) و پیامبر (ص) حمایت از مظلومان بوده است.

صدیقی گفت: امام خمینی (ره) نیز این سبک زندگی را در پیش گرفت. در
سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله خمینی هستیم،
امام دو جبهه را تعریف کرد که همیشه در مقابل یکدیگر قرار دارد؛ اول جبهه
استکبار و دوم جبهه مستضعفان.

وی افزود: انقلاب ما انقلاب ایرانی نیست انقلاب مستضعفان است که
انشاالله به ظهور حضرت مهدی منتهی خواهد شد. ما همیشه از مستضعفان حمایت
کرده‌ایم و مستکبرین در مقابل ما به زانو درآمدند و رو به افول هستند.

امام جمعه موقت تهران افزود: امام خمینی (ره) این قرن را قرن پیروزی
مستضعفان بر مستکبران اعلام کردند و این پیش‌بینی محقق خواهد شد. بزرگ‌ترین
قدرت‌ها در اتاق‌های شیطنت نقشه می‌کشند تا به ملت ایران ضربه بزنند اما
مقام معظم رهبری با یک سخنرانی این همه این توطئه‌ها را خنثی می‌کند.

امام جمعه موقت تهران گفت: در آستانه رحلت امام خمینی باید
پژوهشکده‌هایی در مورد سه دهه رهبری اعجاز آمیز حضرت آقا و مقابله ایشان با
فتنه‌ها وتوطئه های جهانی پژوهش انجام دهند.

صدیقی در مورد مذاکره با آمریکا گفت: در سال ۹۲ زمزمه مذاکره شروع شد و
عده‌ای رفت و آمد و مذاکره کردند، علیرغم هشدارهای صریح و شفاف مقام معظم
رهبری که به دشمن اعتماد نکنید و از دشمن و تضمین بگیرید و فریب لبخندهای
آنها را نخورید، برجام بدون هیچ تضمینی تصویب شد.

وی با تأکید بر اینکه فلسفه مذاکره لغو همه تحریم‌ها بود گفت: امروز نه
تنها شاهد لغو تحریم‌ها نیستیم بلکه تحریم‌های جدیدی علیه ملت ایران وضع
شده است، اروپا هم همان راه قبلی را می‌رود و خسارت‌ها را جبران نکرد و فقط
به یک تأسف می‌خوریم بسنده کرد.

صدیقی تصریح کرد: آیا وقت آن نشده است که ما به اقتصاد مقاومتی فکر کنیم
و به نیروهای جوان و خلاق خودمان میدان داده و تغییر روش بدهیم. ما ملتی
خداپرست و زیر پرچم امام زمان هستیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: امسال سال رونق تولید و اقتصاد است، آیا قدمی
در این راستا برداشته شده است؟ گره اقتصاد ما با رونق تولید باز می‌شود،
قیمت ارز نیز باید در این راستا تعیین تکلیف شود. باید نرخ ارز تعیین شود
تا تولید که نیروی محرکه اقتصاد است به حرکت درآید.

وی اظهار داشت: عملکرد بازار ارز بر اساس منافع صادرکنندگان و سیستم
بانکی پیش می‌رود، تولیدکنندگان در حال جان دادن هستند، این افراد مجاهد
هستند، تعدادی از کارشناسان اقتصادی کاخ سفید اخیراً اعلام کردند، قیمت ارز
را به جایی رساندیم که مشکل ساز خواهد شد.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: در سال ۷۲ و ۷۳ با اتخاذ سیاست‌های
لیبرالی و سرمایه داری و عدم توجه به توصیه‌های کارشناسان انقلابی تورم به
۵۰ درصد افزایش یافته و بدهی ۴۰ میلیارد دلاری برای کشور ایجاد شد.

آیت الله صدیقی گفت: در آن زمان دولت وقت علاوه بر تغییر بسیاری از
مسئولان اقتصادی منشأ سیاستگذاری را نیز تغییر داد و با کاهش ۱۰۰ درصدی نرخ
ارز و تثبیت آن، سال ۷۵ علاوه بر کاهش نرخ تورم و شاهد رشد اقتصادی کشور
بودیم.

وی اظهار داشت: بی ارزش شدن پول ملی مایه سرافکندگی ما در داخل و خارج
است. گرانی و تورم کنترل نشده است. باید ریشه‌های گرانی را پیدا کنیم.


Source link

از حضور کلیمیان و توریست‌های خارجی برای حمایت از فلسطین تا اعدام تیم B. توسط مردم/ رؤسای سه قوه و مسئولان در روز قدس چه گفتند؟ / قطعنامه پایانی روز جهانی قدس و نه بزرگ به «معامله قرن»بیش از ۴۰۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار داخلی و خارجی که ۲۵۰ تن آن‌ها از رسانه‌های خارجی هستند، این مراسم را پوشش خبری می‌دهند. بنا بر این گزارش، راهپیمایان تهرانی قبل از شروع رسمی مراسم از مسیر‌های ده‌گانه به سمت میعادگاه نماز جمعه (دانشگاه تهران) در حال راهپیمایی هستند…


Source link

از حضور کلیمیان و توریست‌های خارجی برای حمایت از فلسطین تا اعدام تیم B توسط مردم/ رؤسای ۳ قوه و مسئولان در روز قدس چه گفتند؟/ قطعنامه پایانی روز جهانی قدس و نه بزرگ به «معامله قرن»بیش از ۴۰۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار داخلی و خارجی که ۲۵۰ نفر آنها از رسانه‌های خارجی هستند، این مراسم را پوشش خبری می‌دهند.
براساس این گزارش، راهپیمایان تهرانی قبل از شروع رسمی مراسم از مسیرهای ده‌گانه به سمت میعادگاه نماز جمعه (دانشگاه تهران) در حال راهپیمایی هستند…


Source link

از حضور کلیمیان و توریست‌های خارجی برای حمایت از فلسطین تا اعدام تیم B توسط مردمبیش از ۴۰۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار داخلی و خارجی که ۲۵۰ نفر آنها از رسانه‌های خارجی هستند، این مراسم را پوشش خبری می‌دهند.
براساس این گزارش، راهپیمایان تهرانی قبل از شروع رسمی مراسم از مسیرهای ده‌گانه به سمت میعادگاه نماز جمعه (دانشگاه تهران) در حال راهپیمایی هستند…


Source link

مردم، مسئولان و توریست‌های خارجی برای حمایت از فلسطین به میدان آمدندبیش از ۴۰۰۰ خبرنگار، عکاس و تصویربردار داخلی و خارجی که ۲۵۰ نفر آنها از رسانه‌های خارجی هستند، این مراسم را پوشش خبری می‌دهند.
براساس این گزارش، راهپیمایان تهرانی قبل از شروع رسمی مراسم از مسیرهای ده‌گانه به سمت میعادگاه نماز جمعه (دانشگاه تهران) در حال راهپیمایی هستند…


Source link

لاریجانی: تسلط روح دلال مابی بر سیاست آمریکا


وی ادامه داد: آمریکا قرار شد برای تحقق
این امر یک معامله مادی را سامان دهد و پول آن را از کشورهای پولدار بدبخت
خلیج فارس بگیرد. همینطور بحث می شود که قدس شریف را پایتخت رژیم اشغالی و
دهکده ای را پایتخت فلسطین قرار دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به رد این طرح از سوی برخی مقامات فلسطینی
گفت: حقیقت این است این طرح بحث روشنی ندارد. کنفرانس بحرین کارگاهی برای
جنبه اقتصادی این طرح بود که افتضاحی برای کشورهای اسلامی است تا زمینه ای
برای دلالی پول بسازد.

لاریجانی در عین حال گفت: چون ابعاد طرح معامله قرن روشن نیست، نمی توان
درباره آن توضیح داد اما جهت گیری کلی می توان کرد مثلاً با همین موضوع
انتقال پایتخت بیت المقدس و بحث واگذاری جولان می توان راهبرد آمریکا را
نسبت به تحولات منطقه دریافت و اینکه راهبردشان تحقیر مسلمانان و در مضیقه
قرار دادن کشورهای اسلامی است.

وی افزود: می خواهند اموال و منابع
فلسطین، ایران و عراق هر کدام را به یک نحوی از آنان بگیرند. اگر راهبرد
آمریکا این است، پاسخ کشورهای اسلامی هم باید در همین سبک باشد و با چند
اقدام تاکتیکی نمی توان  به این راهبرد جواب داد. کشورهای اسلامی باید
راهبردی همسنگ طراحی کنند.

لاریجانی با اشاره به تسلط روحی دلال مابی
در سیاست آمریکا گفت:  واژه «معامله» آن هم در جایی که پای شرافت یک ملت و
غیرت دینی یک امت در میان است، چقدر فضاحت بار است و این نشان دهنده پوچ
بودن فکر سیاسی آنان است. این ریشه در تفکر سیاسی آنان دارد که همان تفکر
منفعت طلبانه است و برای این تفکر، عدالت، شرافت، انصاف و وفای به عهد وقتی
معنا دارد و قابل اعتنا است که برای آنان منفعتی داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه سردمداران آمریکا به راحتی توافقی
را زیر پا می گذارند و برایشان مهم نیست یک روز توافق آب و هوا، توافق با
ارویا، توافق موشکی با روسیه و توافق با چین را لغو می کنند، به زیربنای
فکری آنان برمی گردد که در رفتار بین الملل مخرب است.

وی اظهارداشت: اینکه مقام معظم رهبری چند بار فرمودند تمدن آمریکایی زوال
پذیر است به این دلیل است که ریشه های تفکرشان به خودی خود موجب
نابهنجاری می شود. وزیر آمریکا باکی نداشت که بگویند آنها داعش را به وجود
آوردند چون فکر می کردند در آن زمان به نفعشاناست و می توانند کشورهای
اسلامی را درگیر کرده و زسیرساخت هایشان را از بین ببرند و در کتابش هم
آورد که آنان داعش را به وجود آوردند و این به زیر بنای فکری تمدن آنان
برمی گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: داماد
آقای ترامپ که جوان یهودی تاجر است این طرح را طراحی کرده است. خود ترامپ
اعلام کرد کوشنر داماد من عاشق اسرائیل است و حالا این آدم می خواهد مسئول
این طرح باشد. آن روسای قبلی که معاهده کمپ دیوید و اسلو را ترتیب دادند
تاحدودی یک قیافه بی طرفانه برای خود جمع و جور می کردند. اما این جوانک بی
تجربه ماجرایی را در منطقه دارد خلق می کند. طور ی که برخی کشورهای عربی
در مجالس خودشان با صراحت می گویند نگران این رفتارها هستیم و این جوانک را
گذاشتند در منطقه تا جنگی راه بیندازد و برود و خیلی طبیعی است این نگرانی
برای فلسطینیان به وجود بیاید.

 


Source link

لاریجانی: تسلط روح دلال مابی در سیاست آمریکا


وی ادامه داد: آمریکا قرار شد برای تحقق
این امر یک معامله مادی را سامان دهد و پول آن را از کشورهای پولدار بدبخت
خلیج فارس بگیرد. همینطور بحث می شود که قدس شریف را پایتخت رژیم اشغالی و
دهکده ای را پایتخت فلسطین قرار دهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به رد این طرح از سوی برخی مقامات فلسطینی
گفت: حقیقت این است این طرح بحث روشنی ندارد. کنفرانس بحرین کارگاهی برای
جنبه اقتصادی این طرح بود که افتضاحی برای کشورهای اسلامی است تا زمینه ای
برای دلالی پول بسازد.

لاریجانی در عین حال گفت: چون ابعاد طرح معامله قرن روشن نیست، نمی توان
درباره آن توضیح داد اما جهت گیری کلی می توان کرد مثلاً با همین موضوع
انتقال پایتخت بیت المقدس و بحث واگذاری جولان می توان راهبرد آمریکا را
نسبت به تحولات منطقه دریافت و اینکه راهبردشان تحقیر مسلمانان و در مضیقه
قرار دادن کشورهای اسلامی است.

وی افزود: می خواهند اموال و منابع
فلسطین، ایران و عراق هر کدام را به یک نحوی از آنان بگیرند. اگر راهبرد
آمریکا این است، پاسخ کشورهای اسلامی هم باید در همین سبک باشد و با چند
اقدام تاکتیکی نمی توان  به این راهبرد جواب داد. کشورهای اسلامی باید
راهبردی همسنگ طراحی کنند.

لاریجانی با اشاره به تسلط روحی دلال مابی
در سیاست آمریکا گفت:  واژه «معامله» آن هم در جایی که پای شرافت یک ملت و
غیرت دینی یک امت در میان است، چقدر فضاحت بار است و این نشان دهنده پوچ
بودن فکر سیاسی آنان است. این ریشه در تفکر سیاسی آنان دارد که همان تفکر
منفعت طلبانه است و برای این تفکر، عدالت، شرافت، انصاف و وفای به عهد وقتی
معنا دارد و قابل اعتنا است که برای آنان منفعتی داشته باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه سردمداران آمریکا به راحتی توافقی
را زیر پا می گذارند و برایشان مهم نیست یک روز توافق آب و هوا، توافق با
ارویا، توافق موشکی با روسیه و توافق با چین را لغو می کنند، به زیربنای
فکری آنان برمی گردد که در رفتار بین الملل مخرب است.

وی اظهارداشت: اینکه مقام معظم رهبری چند بار فرمودند تمدن آمریکایی زوال
پذیر است به این دلیل است که ریشه های تفکرشان به خودی خود موجب
نابهنجاری می شود. وزیر آمریکا باکی نداشت که بگویند آنها داعش را به وجود
آوردند چون فکر می کردند در آن زمان به نفعشاناست و می توانند کشورهای
اسلامی را درگیر کرده و زسیرساخت هایشان را از بین ببرند و در کتابش هم
آورد که آنان داعش را به وجود آوردند و این به زیر بنای فکری تمدن آنان
برمی گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: داماد
آقای ترامپ که جوان یهودی تاجر است این طرح را طراحی کرده است. خود ترامپ
اعلام کرد کوشنر داماد من عاشق اسرائیل است و حالا این آدم می خواهد مسئول
این طرح باشد. آن روسای قبلی که معاهده کمپ دیوید و اسلو را ترتیب دادند
تاحدودی یک قیافه بی طرفانه برای خود جمع و جور می کردند. اما این جوانک بی
تجربه ماجرایی را در منطقه دارد خلق می کند. طور ی که برخی کشورهای عربی
در مجالس خودشان با صراحت می گویند نگران این رفتارها هستیم و این جوانک را
گذاشتند در منطقه تا جنگی راه بیندازد و برود و خیلی طبیعی است این نگرانی
برای فلسطینیان به وجود بیاید.

 


Source link