شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 9 خرداد, 1398
دسته ، تاریخ شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴

نمایش قدرت مقاومت در قدس ۹۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حسین شیخ‌الاسلام – کارشناس و تحلیلگر در برنامه تیتر امشب با موضوع اهمیت : فشارها به مقاومت بیشتر شده چون مقاومت در منطقه تعیین کننده  است.

 

نمایش قدرت مقاومت 

وی با بیان اینکه شکست گنبد آهنین تجربه ایست برای آمریکا، گفت: نهایت توان جلوگیری از موشک در گنبد آهنین به کار گرفته شده اما این سامانه نشان داد که ناتوان است.
حسین شیخ‌الاسلام  گفت: این گنبد در مقابل موشک های با توان کم حماس ناتوان است؛ چگونه می تواند در مقابل موشک های نقطه زن ایران مقاومت کند.
وی افزود: از فلسطین تا یمن “مقاومت” قدرت نمایی می کند.
حسین شیخ‌الاسلام گفت: معامله قرن یعنی تبدیل مسئله امنیتی فلسطین به مسئله اقتصادی و این شدنی نیست چون توازن قوا به هم خورده است.

وی گفت:  نتانیاهو در تشکیل کابینه شکست خورده و این آمریکا را بیشتر نگران کرده است.

 

نمایش قدرت مقاومت 

حسین رویوران – کارشناس و تحلیلگر در برنامه تیتر امشب گفت: با روی کار آمدن ترامپ رفتار آمریکا به کلی تغییر کرده است.
وی گفت: روسای قبلی آمریکا درباره مسئله فلسطین حفظ ظاهر می کردند اما ترامپ همه چیز، حتی قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته است.
ریوران با بیان اینکه تنها رژیمی که مرزی برای خودش تعیین نکرده اسرائیل است، افزود: آمریکا با چشم اسرائیل به منطقه نگاه می کند.
وی افزود: معامله قرن یعنی فراموشی کامل آرمان فلسطین، این روند با حرکت مقامت متوقف شده است.

رویوران گفت: در مقابل توطئه بزرگ هستیم و هنوز ماهیت ظالمانه این معامله مشخص نیست.

 

نمایش قدرت مقاومت 

صفار هرندی – عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگوی تلفنی گفت: اگر ابتکار امام خمینی(ره) در نام گذاری روز قدس نبود تاکنون مسئله فلسطین در تاریخ گم شده بود.
وی افزود: با حمایت ایران مجاهدان فلسطین طی چند مبارزه اسرائیل را به عقب نشینی وادار کردند.
هرندی افزود: توطئه بزرگ معامله قرن با بازی رندانه ترامپ با هدف فراموشی مسئله فلسطین طراحی شده است.

وی افزود: حضور مقاومت این معامله را ناکام خواهد گذاشت.

 

نمایش قدرت مقاومت 

مجید انصاری – عضو مجمع روحانیون مبارز در گفتگوی تلفنی با برنامه تیتر امشب درباره قدس گفت: انقلاب اسلامی تمام معادلات جهانی را به هم ریخت.

وی گفت: موضوع فلسطین به فراموشی سپرده می شد با مرور زمان اما حرکت امام تمام نقشه ها را به هم  ریخت.

انصاری افزود: نماد روز قدس، نشان از خواست مردم منطقه برای رهایی سرزمین های اشغالی است.

وی گفت: معامله قرن طرحی است که با حمایت سران سازش کار عرب در حقیقت به رسمیت شناختن اشغالگری است.

 

نمایش قدرت مقاومت 

شریعتمداری – مدیرمسئول روزنامه کیهان هم در گفتگوی تلفنی با برنامه تیتر امشب گفت: بعد از انقلاب اسلامی نهضت های اسلامی شکل گرفتند.
وی گفت: روز قدس تکیه اش بر فلسطین است اما گستره اش جهان اسلام است.
افزود: گستره رژیم صهیونیستی که در گذشته با تحمیل چندین جنگ هر روز گسترده می شد؛ کاملاً متوقف شده است.

وی با بیان اینکه معامله قرن نوعی تبادل زمین است، گفت: حضور در راهپیمایی امسال خیلی مهم است.

 

نمایش قدرت مقاومت 

محمد هاشمی هم در گفتگوی تلفنی گفت: امام (ره) با نام گذاری روز قدس، مسئله فلسطین را جهانی کرد.
وی گفت: حفظ ابتکار امام درباره فلسطین باید ادامه پیدا کند تا سرزمین های اشغالی کاملاً آزاد شود.


Source link

علم‌الهدی: صداوسیما به جای بانوان، گوینده مرد بگذارد/ دل دادن و قلوه گرفتن در مجالس فامیلی حرام استعلم الهدی با بیان اینکه در مقابل دین خدا با هیچ فردی تعارف نداریم و باید کاری کنیم که رضای خدا را در نظر داشته باشیم افزود: در برخی برنامه‌های صدا و سیما هم می‌توان به جای استفاده از بانوان از گویندگان مرد استفاده کرد و لازم نیست حتماً یک خانم، گوینده و مجری برنامه باشد.


Source link

نشانه های شکست معامله قرن


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  امیر دریابان علی شمخانی در ارتباط زنده تصویری با اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در غزه گفت: روز قدس که با اهتمام بنیانگذار راحل جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی بنا نهاده شد ، روز اسلام و روز تجمیع ظرفیت های جهان اسلام برای ندای آزادی فلسطین از چنگ اشغالگران صهیونیست و روز تجدید عهد مقاومت اسلامی برای ادامه مبارزه تا آزادی قدس شریف و ایجاد دولت واحد فلسطین در سرتاسر سرزمین های اشغالی است.
وی افزود : پیروزی انقلاب اسلامی ایران این امید و خودباوری را در میان مستضعفان و مظلومان جهان ایجاد کرد که اگر ملتی مصمم باشد و از رهبری الهی و روشن ضمیر برخوردار باشد با دست خالی در برابر مسلح ترین رژیم ها و وابسته ترین آن ها به نظام سلطه می تواند دست نیافتنی ترین اهداف را محقق کند.
شمخانی گفت : پیام صدور انقلاب اسلامی بود که نهضت فلسطین را بیش از گذشته بارور کرد و در کنار بعد ملی آن که تا مقطع پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جریان بود ، دارای بعد جهادی هم شد و با ایجاد جریان های مقاومت اسلامی بهم پیوستند و با تشکیل رودی خروشان در جبهه ای واحد توانستند جنوب لبنان و غزه را از اشغال رژیم صهیونیستی آزاد کنند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی که داعیه نیل تا فرات را داشت اکنون در ضعف و زبونی بسر می برد و رو به اضمحلال است رژیمی که توانسته بود در چند جنگ کلاسیک ، بزرگترین ارتش های جهان عرب را به شکست بکشاند و در هر جنگ دامنه مناطق تحت اشغالش را توسعه دهد نخستین بار در تاریخ منحوس این رژیم نامشروع در برابر مقاومت اسلامی دچار شکست و عقب نشینی شد.
وی خطاب به نیروهای مقاومت حاضر در اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در غزه اظهار داشت : این رژیم اشغالگر در همه جنگ های بعدی اعم از ۵۱ روزه ، ۳۳ روزه و ۲۲ روزه که خود را وارد معرکه آزمون با مقاومت اسلامی کرد ، باز سرافکنده و بازنده ، تن به آتش بس داد به گونه ای که امروزه تاب تحملِ بیش از چند روز را در برابر شما مجاهدان راه حق و فضیلت انسانی ندارد ؛ شما توانستید هیمنه پوشالی این رژیم را بشکنید و گنبد آهنین این رژیم که محصول بالاترین فناوری های نظامی بود در برابر موشک های شما عاجز ظاهر شد.
شمخانی تاکید کرد : رژیم صهیونیستی که از حمایت بی دریغ شیطان بزرگ ، امریکای جنایتکار برخوردار است ، توانست برخی دولت های وابسته، مرعوب و فرسوده را زمین گیر و با خود همراه کند اما هیچگاه نتوانسته و نخواهد توانست که اراده پولادین شما را در مسیر مقاومت بشکند.
وی گفت : ۷۱ سال از تولد نطفه نامشروع رژیم صهیونیستی می گذرد ، رژیمی که کانون ایجاد بحران در منطقه است و همچون غده سرطانی ، عزت و کرامت اسلامی و انسانی را نشانه رفته است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ، مساله فلسطین را نه فقط مساله ای فلسطینی ، عربی و اسلامی بلکه مساله ای شامل همه این ها و فراتر از آن ، مسئله ای انسانی دانست و با تاکید بر لزوم مقابله جهان با تهدید این رژیم کودک کش و ضد انسانی ، لازمه این مقابله را غلبه رویکرد مقاومت بر رویکرد سازش بیان کرد.
شمخانی تصریح کرد : حلقه خیانتی که برخی کشورهای عربی و اسلامی در طول این ۷ دهه در موضوع فلسطین کرده اند وارد عرصه جدیدی تحت عنوان معامله قرن برای نابودی کامل فلسطین شده است
وی هشدار داد: دولت امریکا با سوار شدن بر غفلت ، وادادگی و خیانت پیشگی برخی کشورهای مزدور در پی آن است که برای همیشه مساله بازگشت آوارگان و تشکیل دولت مستقل فلسطینی را پاک کند و با پول کشورهای عربی و اسلامی ، رنج و خون ۷۰ سال ملت فلسطین را پایمال کند.
شمخانی پیش بینی کرد : تلاش ها برای برگزاری کنفرانس منامه و اقدامات برخی ها برای عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی در چارچوب همین توطئه ننگین معامله قرن است که به دست ملت مقاوم فلسطین شکست خواهد خورد.
وی بار دیگر خطاب به نیروهای مقاومت حاضر در اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در غزه تاکید کرد : شما جوانان ، مردان و زنان جبهه مقاومت این بار نیز مانند دفعات گذشته این نقشه های شوم را نقش بر آب خواهید کرد و با مجاهدت تان بار دیگر ثابت خواهید کرد که سست ترین خانه ها ، خانه عنبکوب است .
دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر آزادی کل فلسطین به پایتختی قدس شریف و کوتاه نیامدن از حتی وجبی از خاک فلسطین افزود: همچنان که امام خامنه ای فرمودند ” بدون شک فلسطین از بحر تا نهر و به پایتختی قدس شریف است و در دو دهه آینده چیزی به نام اسرائیل وجود نخواهد داشت.”
شمخانی با استناد به این فرموده امام راحل که ” تا در جهان ظلم هست است ، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم ” اظهار داشت : طبق دیدگاه امام خامنه ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی ما بار دیگر در جمهوری اسلامی بر حمایت از مقاومت به ویژه در فلسطین اشغالی و متوقف نکردن این حمایت برغم همه سختی ها ، فشارهای سیاسی و تحریم های اقتصادی تاکید می کنیم و جمهوری اسلامی حمایت از مجاهدین مقاومت را تکلیف شرعی می داند.
وی در آغاز سخنانش در ارتباط با اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در عزه ، مجاهدت نیروهای مقاومت اسلامی را سبب عزت و آبرو برای اسلام ، شکستن هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی و به حضیض ذلت کشاندن این رژیم غاصب دانست و با تکریم نیروهای مقاومت گفت: ما دست و بازوی شما را می بوسیم و بر این بوسه افتخار می کنیم.
اجلاس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در غزه با شعار ” نه به معامله قرن ” در آستان روز قدس با حضور اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس ، زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی ، جمیل مزهر نماینده کمیته عالی ملی حرکت بازگشت و شکست محاصره در حال برگزاری است و بیش از هزار مهمان از مسئولان گروه های فلسطینی ، شخصیت های مستقل و خانواده های شهدای راهپیمایی بازگشت و نیز بیش از ۲۵۰ نفر از خبرنگاران و مسئولان رسانه ای ، فرهیختگان ، دانشگاهیان و جوانان فعال فضای مجازی در آن حضور دارند .

Source link

چرا رهبری راهپیمایی امسال روز قدس را مهم‌تر از گذشته خواند؟/ «معامله قرن» چیست و چه هدفی را دنبال می‌کند؟ + نقشه«معاملهٔ قرن» طرح و اصطلاحی سیاسی است که از سوی دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در راستای آنچه اصطلاحا روند صلح بین دولت فلسطین و رژیم اشغالگر قدس خوانده اند، دنبال می شود. بر این اساس رژیم اسرائیل، در ازای دریافت امتیازهایی فراتر از تعهدات قبلی سازمان آزادی‌بخش فلسطین و قطعنامه‌های شورای امنیت و همچنین الحاق بخش‌هایی از مناطق اشغال‌شده به خاک خود، با تشکیل دولت مستقل فلسطینی موافقت می‌کند. جالب اینجاست که بدانید رئیس جمهور آمریکا، داماد خود کوشنر را بعنوان دلال معامله تعیین کرده است.


Source link

دو نشست سران در مکه؛ عربستان به دنبال چیست؟در پی افزایش تنش‌های سیاسی و اقتصادی و نیز تقویت آرایش نظامی آمریکا در خلیج فارس، نگرانی سعودی‌ها و اماراتی‌ها از احتمال شعله‌ور شدن نزاع در این منطقه و تنها ماندن در این نزاع بیش از پیش افزایش یافته است. به همین دلیل، آن‌ها با دعوت سران کشور‌های عربی و اسلامی در عربستان به دنبال این هستند که، ضمن منزوی ساختن ایران، حمایت سایر کشورها، ولو حمایت لفظی و سیاسی، را جلب کنند.


Source link

هشدار شدید چین به آمریکا


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  به نقل از خبرگزاری اسوشیتد پرس؛ چین که با تحریم های تجاری و سختگیری آمریکا بر ضد شرکت بزرگ مخابراتی خود مواجه است، روز چهارشنبه هشدار شدید اللحنی صادر کرد مبنی بر اینکه پکن هنوز همه سلاح هایش را در جنگ تجاری با دولت ترامپ، رو نکرده است.
 رسانه های دولتی چین هشدار دادند پکن می تواند آمریکا را از مواد معدنی نادر که به طور گسترده در خودروهای برقی و گوشی های تلفن همراه به کار می روند، محروم کند. تهدید چین به استفاده از ذخیره غنی خود از آنچه خاک های کمیاب نامیده می شود، به عنوان اهرمی در مناقشه با آمریکا، به کاهش شدید ارزش سهام و عرضه بلند مدت اوراق قرضه آمریکا کمک کرده است.
دو اقتصاد بزرگ جهان چند ماه است به علت اتهاماتی مبنی بر اینکه چین از شگردهای شکارگرانه – از جمله سرقت اطلاعات محرمانه تجاری و وادار کردن شرکت های خارجی به تحویل فناوری – در تلاش برای به دست آوردن برتری فن آوری آمریکا، درگیر مناقشه هستند.
دولت ترامپ تعرفه ۲۵ درصدی بر ۲۵۰ میلیارد دلار از واردات کالاهای چینی وضع کرده است و در نظر دارد بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از این واردات تعرفه وضع کند. دولت آمریکا در ماه جاری میلادی با قرار دادن شرکت هواوی، غول مخابراتی چین، در فهرست سیاه که عملاً شرکت های آمریکایی را از تامین تراشه، نرم افزار و دیگر قطعات رایانه ای بدون موافقت دولت منع می کند، فشار را تشدید کرد.
آمریکا مدعی است هواوی از لحاظ حقوقی متعلق به حزب حاکم کمونیست چین است که این حزب می تواند به آن دستور جاسوسی بدهد. با وجود این، واشنگتن هیچ مدرکی دال بر جاسوسی هواوی ارائه نکرده است.
هواوی تلاش می کند در دادگاه فدرال آمریکا بر یکی از اقدامات تنبیهی این کشور غلبه کند. این شرکت در درخواستی که اواخر وقت سه شنبه در شرق تگزاس ثبت شد، استدلال کرد که قانون سال ۲۰۱۸ که هواوی را از فروش تجهیزات ارتباطاتی به نهادها و پیمانکاران دولت آمریکا منع می کند، باید مخالف قانون اساسی تلقی شود. بر اساس شکایتی برای دادرسی فوری بر ضد دولت آمریکا در ماه مارس، این قانون ممنوعیت “محاکمه با قانون” نهادها بر اساس قانون اساسی را نقض می کند. بر اساس این درخواست، کنگره آمریکا هنگامی که “درباره جرم هواوی رای صادر کرد و آنرا در فهرست سیاه قرار داد” بر خلاف قانون اساسی عمل کرد.
گلن نِیگر Glen Nager از (شرکت حقوقی) جونز دِی که نماینده شرکت هواوی در شکایت بر ضد آمریکاست تاکید کرد کنگره به تنهایی نمی تواند بر اساس قانون اساسی، یک شرکت را مجازات کند، اما این قانون تنبیهی با ذکر هواوی با نام، این کار را کرده است.
نیگر گفت این قانون “در نظر دارد هواوی را از آمریکا اخراج یا تبعید کند. این قانون هواوی را به عنوان ابزاری برای دولت چین، بدنام می کند” و هیچ حقی برای دفاع منصفانه از خود به آن نمی دهد.
استیون اشوین Steven Schwinn استاد دانشکده حقوق جان مارشال در شیکاگو گفت استدلال های هواوی از لحاظ قانون اساسی، ناقص است و “با توجه به اینکه این مسئله به امنیت ملی مربوط می شود، می توانیم انتظار داشته باشیم که دادگاه ها به نفع دولت رای صادر کنند.”
گلوبال تایمز، روزنامه ملی گرای چین، هشدار داد این کشور راه های زیادی برای مقابله به مثل بر ضد آمریکا دارد از جمله تهدید به توقف صادرات خاک های کمیاب. به گفته پژوهشگران در “بنک آو امریکا مریل لینچ”، چین سال گذشته ۷۸ درصد خاک های کمیاب جهان را تولید کرد.
این روزنامه در سرمقاله خود نوشت اگر آمریکا خویشتنداری از خود نشان ندهد، خواهد دید که “چین برگ برنده کم نمی آورد و ما عزم و اراده برای مبارزه با آمریکا تا پایان را داریم.” یکی از مسئولان سازمان برنامه ریزی اقتصادی عالی چین استفاده از خاک های کمیاب را به عنوان اقدامی بر ضد “سختگیری بی جهت آمریکا” رد نکرد.
شی جینپینگ رئیس جمهور چین پیشتر در ماه جاری میلادی از شرکت های مرتبط با خاک های کمیاب در استان جیانگشی در جنوب شرقی این کشور بازدید کرد. روزنامه دولتی چاینا دیلی گزارش داد وی خاک های کمیاب را “یک منبع راهبردی مهم” خواند و بر اهمیت داشتن فناوری های پایه مستقل تاکید کرد.
چین در گذشته از خاک های کمیاب به عنوان چماق استفاده کرده است. پنج سال پیش، سازمان تجارت جهانی تلاش چین برای محدود کردن صادرات خاک های کمیاب را سرکوب و ادعای این کشور را که فقط خواستار حفظ محیط زیست و ذخایر خود است رد کرد. به نظر می رسد این اقدام برای آسیب زدن به ژاپن بود که پکن با آن دعوای دیپلماتیک داشت.

Source link

تمهیدات پلیس راهور پایتخت برای روز قدس


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ جزئیات تمهیدات این پلیس برای روز قدس را تشریح کرد.

 

سردار مهماندار، در
نشست خبری امروز چهارشنبه، ۸ خرداد با موضوع اقدامات پلیس تهران بزرگ در ایام ماه مبارک
رمضان، تمهیدات ترافیکی و انتظامی ویژه روز قدس و تمهیدات ترافیکی و
انتظامی ویژه عید سعید فطر گفت: مراسم راهپیمایی روز قدس جمعه این هفته
برگزار می‌شود.

 

پلیس هم در کنار بقیه سازمان‌ها آماده خدمتگزاری به
راهپیمایان و نمازگزاران روز قدس خواهد بود.

 


مهماندار افزود: فرماندهی انتظامی تهران
بزرگ همه تمهیدات را لحاظ کرده و به صورت صد درصد آماده‌ باش خواهد بود.

 


مراسم در دانشگاه تهران که انتهای مسیر راهپیمایی است برگزار می‌شود.

 

پلیس
راهور تهران بزرگ محدودیت‌هایی را اعمال خواهد کرد.

 

 در چهار سمت محدودیت
داریم که شامل خیابان جمهوری، خیابان ولیعصر، بلوار کشاورز و خیابان کارگر
خواهد بود.

 


وی گفت: خیابان جمهوری، تمامی خیابان‌هایی که به سمت شمال و به سمت دانشگاه تهران است
اعمال محدودیت می‌شود اما خود این خیابان محدودیتی ندارد.

 

در خیابان ولیعصر
که ضلع شرقی مراسم است از تقاطع جمهوری ولیعصر تا میدان ولیعصر تمامی
خیابان‌های منتهی به سمت دانشگاه تهران مسدود خواهد شد.

 

در ادامه هم از
میدان ولیعصر تا تقاطع کارگر با بلوار کشاورز تمامی خیابان‌ها به سمت جنوب
مسدود خواهد بود.

 

در خیابان کارگر هم از تقاطع بلوار کشاورز تا تقاطع
جمهوری همه خیابان‌ها به سمت شرق مسدود خواهد بود.

 


رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: در خیابان انقلاب حد فاصل میدان فردوسی تا میدان انقلاب هیچ گونه
پارک خودرویی نخواهیم داشت و خودروها حق پارک در محدوده این خیابان را
ندارند.

 

 از ۱۲ شب قبل از مراسم همکاران ما کار پاکسازی را انجام می‌دهند و
ساکنان به هیچ عنوان خودروهایشان را در آن محدوده پارک نکنند در غیر این
صورت همکاران ما ۱۲ شب روز قبل از مراسم وسایل نقلیه را به محل مطمئنی
منتقل می‌کنند.

 


به گفته مهماندار، پلیس از ۶ صبح
آمادگی دارد که کار را آغاز کند، البته مراسم از ۱۰.۵ صبح آغاز  و
محدودیت‌ها به تناسب حضور جمعیت اعمال خواهد شد.

 

طبیعی است که احتمال اینکه
محدودیت‌ها را در طول خیابان انقلاب از میدان فردوسی به سمت غرب اعمال
کنیم خواهد بود تا زمینه راهپیمایی را فراهم کنیم.

 

در این چهار خیابان در
محدوده یاد شده در هر دو مسیر تقاطع خودرو به طور کامل ممنوع است اما
ممنوعیت تردد نداریم.

 

 وی ادامه داد: عزیزانی که برای حضور در
مراسم از موتورسیکلت استفاده می‌کنند موتورهای خود را خارج از محدوده پارک
کنند و بعد به جمع راهپیمایان بپیوندند.

 

در دو سال اخیر موضوع موتورسیکلت
به جد در دستور کار بوده است و اگر هم موتوری می‌آید مربوط به برخی
سازمان‌هایی است که قصد ارائه خدمات دارند اگرچه به همان‌ها هم گفتیم که
خودداری کنند.

 

البته ما در روز قدس برخورد نداریم اما جلوگیری می‌کنیم و
این گونه موتورها را از اولین مسیر خروجی خارج خواهیم کرد. بی‌آرتی هم در
این مسیرها حرکت نخواهد کرد اما بلافاصله بعد از مراسم بی‌آرتی آغاز به کار
خواهد کرد.

 

مهماندار افزود: تمامی عوامل انتظامی و راهنمایی و
رانندگی در روز قدس آماده‌باش هستند.

 

یگان امداد، پلیس پیشگیری، پلیس راهور
و پلیس امنیت در این روز مسئولیت دارند و امنیت مراسم را به طور کامل
برقرار خواهند کرد. محل دپوی اتوبوس‌ها برای سرویس‌دهی به راهپیمایان هم در
میدان فردوسی و میدان انقلاب خواهد بود.


Source link

هشدار درباره خطر ملخ‌های مهاجم


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،   به نقل از تسنیم احمد علی کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی
مجلس با ارسال نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: ضمن
آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضرتعالی، به استحضار می‌رساند به دنبال دریافت
گزارش‌های مردمی از استان‌های جنوبی کشور در خصوص هجوم ملخ‌های صحرایی به
مزارع، باغات و عرصه‌های طبیعی کشور ضمن برقراری ارتباط با مسئولین سازمان
حفاظت نباتات کشور جلسه‌ای در روز دوشنبه مورخ ۲۳ اردیبهشت سالجاری در این
کمیسیون برای ارائه گزارش در خصوص وضعیت موجود و اقدامات صورت گرفته برای
مبارزه با ملخ صحرایی در جنوب کشور برگزار گردید.

با توجه به اهمیت
موضوع و ابعاد گسترده آن و براساس تصمیمات متخذه در جلسه مذکور، در روز‌های
پایان هفته گذشته بازدید‌هایی از عرصه‌های مورد حمله ملخ در استان‌های
بوشهر و سیستان و بلوچستان نیز بعمل آمد.

در یک کلام می‌توان گفت:
بدلیل سایه سنگین سیلاب‌های اخیر و همزمانی با تعطیلات نوروز متاسفانه صدای
کشاورزان و درخواست‌های سازمان حفظ نباتات و وزارت جهاد کشاورزی توسط
سازمان برنامه و بودجه کشور شنیده نشده است. صرفاً پس از پیگیری‌های بعمل
آمده از هفته گذشته تاکنون مقرر شده است حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای
این منظور در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد (یعنی مبلغی که در سال
قبل و در اولین روز‌های حمله این آفت به کشور درخواست شده بود). قطعاً این
مبلغ اگر در ابتدای کار تامین شده بود در حال حاضر با این همه مشکل مواجه
نبودیم.

جناب آقای دکتر لاریجانی، حجم خسارت‌ها و گسترش فوق‌العاده
این آفت بدلیل شرایط مطلوب بارندگی در سالجاری به قدری زیاد است که اکنون
نزدیک به ۱۰ استان کشور درگیر این مسئله هستند. در صورت عدم مبارزه کافی،
تکثیر سریع این آفت تهدید‌های جدی برای محصولات کشاورزی و باغی کشاورزان و
عرصه‌های طبیعی کشور در بر خواهد داشت.

سرچشمه شاید گرفتن به بیل / چو پر شد نشاید گرفتن به پیل

آقای
رئیس آنچه بنده و همکاران در بیابان‌های جنوب استان سیستان و بلوچستان
مشاهده کردیم اگر چاره‌ای اندیشیده نشود در طول ماه‌ها و سال‌های پیش رو
کشور را با مشکلات فراوانی روبرو خواهد نمود، لذا استدعا دارد ترتیبی اتخاذ
فرمایید تا:

۱- همه امکانات کشور در استان‌های درگیر این آفت از
جمله خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و خراسان
جنوبی (همچون زمان وقوع سیلاب‌های اخیر) بسیج شده و یا محوریت و مدیریت
سازمان جهاد کشاورزی استان‌های مذکور و دستگاه‌های تخصصی در امر مبارزه
بکارگرفته شود؛

۲- تخصیص اعتبارات مورد درخواست وزارت جهاد کشاورزی
(مبلغ ۲۰ میلیارد تومان در فاز دوم) جهت تامین سم و تجهیزات مورد نیاز در
اسرع وقت و قبل از اینکه بیش از اندازه دیر شود؛

۳- احیاء و بازسازی
مرکز خدمات ویژه هوایی وزارت جهاد کشاورزی که برای همین منظور از دهه‌های
گذشته راه‌اندزای شده بود. متاسفانه مشابه شرایط خشکسالی و غفلت از لایروبی
رودخانه‌ها این شرکت نیز بدلیل برداشت‌های غلط قبلی به شهرداری قزوین
واگذار شده بود.

البته به گفته مسئولین ظاهراً مرکز خدمات ویژه
هوایی به وزارت جهاد کشاورزی عودت داده شده که البته تنها اسمی از آن
باقیمانده و نیازمند تقویت و تامین تجهیزات لازم با اعتبارات کافی می‌باشد.

پیشاپیش از توجه ویژه جنابعالی کمال تشکر و امتنان را دارم.


Source link

مالیات مقطوع عملکرد سال ۹۷ صاحبان مشاغل اعلام شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  محمد قاسم پناهی با اشاره به اختیار حاصل از تبصره ماده ۱۰۰ اصلاحی مصوب ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴ قانون مالیات های مستقیم و با توجه به بند (هـ) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور و به منظور تکریم مودیان و تسهیل وصول مالیات و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در تعیین مالیات عملکرد سال ۱۳۹۷ برخی از صاحبان مشاغل که در گروه سوم ماده (۲ ) آیین نامه اجرایی موضوع ماده ۹۵ قانون فوق موضوع بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۴/۱۱۸ مورخ ۹ اسفند ۱۳۹۴ قرار می‌گیرند، عنوان داشت: دستورالعمل مالیات مقطوع امسال شامل صاحبان مشاغل گروه سوم موضوع ماده (۲) آیین نامه اجرایی موضوع ماده ۹۵ قانون فوق که مجموع فروش کالا و خدمات آنها در سال ۱۳۹۷ حداکثر سی برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم (مبلغ ۸۲۸ میلیون تومان) باشد، است و در صورت تکمیل و ارسال فرم موضوع این دستورالعمل که در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور قرار داده شده، از نگهداری اسناد و مدارک و تسلیم اظهارنامه مالیاتی موضوع قانون مالیات های مستقیم معاف هستند.

مالیات مقطوع عملکرد سال ۹۷ صاحبان مشاغل اعلام شد 

وی در خصوص نحوه تعیین مالیات مقطوع و پرداخت آن گفت: براساس این دستورالعمل، مالیات صاحبان مشاغل بابت عملکرد سال ۱۳۹۷، بر مبنای مالیات قطعی عملکرد سال ۱۳۹۶ به صورت مقطوع تعیین شده؛ به این صورت که مودیان با میزان مالیات قطعی تا ۲۵ میلیون ریال، بدون افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۶ تعیین شده است.

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: بر این اساس، همچنین مودیان با میزان مالیات قطعی بیش ۲۵ میلیون ریال تا ۵۰ میلیون ریال با ۵ درصد افزایش، مودیان با میزان مالیات قطعی بیش از ۵۰ میلیون ریال تا ۱۰۰ میلیون ریال با ۹ درصد افزایش و مودیان با میزان مالیات قطعی بالاتر از ۱۰۰ میلیون ریال با ۱۵ درصد افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۶ تعیین شده است.

پناهی، تاکید کرد: بندهای فوق مربوط به مودیانی می باشد که مجموع فروش کالا و ارایه خدمات آنها در سال ۱۳۹۷ از مبلغ ۸۲۸ میلیون تومان بیشتر نباشد. وی تصریح کرد: مودیانی که تمایل به استفاده از شرایط این دستورالعمل را دارند، می بایست از طریق سیستم الکترونیکی (طبق فرم مربوط) از طریق پایگاه اینترنتی www.tax.gov.ir مراتب را به سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کنند.

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه افزود: صاحبان مشاغل مذکور در صورتی که سال ۱۳۹۷ اولین سال فعالیت آنها است (در سال ۱۳۹۶ فاقد فعالیت باشند) و همچنین صاحبان مشاغل مشارکتی که در طی سال ۱۳۹۷ شرکای آنها تغییر کرده باشد (تغییر هر یک از شرکا)، مشمول مفاد این دستورالعمل نبوده و مکلف به انجام تکالیف قانونی مقرر (ازجمله تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر) هستند.

پناهی گفت: در خصوص مودیانی که امکان پرداخت مالیات مقطوع موضوع این دستورالعمل را به صورت یکجا در خردادماه ۱۳۹۸ ندارند، مالیات مقطوع فوق حداکثر تا چهار ماه به صورت مساوی تقسیط می‌شود و عدم پرداخت به موقع مالیات و یا در صورت تقسیط، عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر، مشمول جریمه موضوع ماده ۱۹۰ قانون مالیات های مستقیم خواهد بود.

پناهی اظهار داشت: هر گاه اسناد و مدارک مثبته ای به دست آید که مشخص شود مجموع فروش کالا و خدمات یا سایر درآمدهای مودی در سال ۱۳۹۷ بیش از مبلغ ابرازی به عنوان فروش کالا و خدمات و سایر درآمدهای فرم موضوع بند (۳) این دستورالعمل باشد، صرفا مالیات مابه التفاوت و جرایم متعلقه مطالبه می‌شود.

سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور همچنین گفت: مالیات عملکرد سال ۱۳۹۷ مودیان موضوع این دستورالعمل در صورتیکه که اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۷ خود را در موعد مقرر قانونی تسلیم نمایند یا پس از تسلیم اظهارنامه مالیاتی نسبت به تسلیم فرم موضوع بند (۱) این دستورالعمل اقدام کرده باشند (به عنوان آخرین اقدام مودی قبل از پایان خرداد ۱۳۹۸) و یا در مهلت مقرر فرم مربوط را به سازمان امور مالیاتی کشور تسلیم نکنند و یا متقاضی اعمال مقررات قانونی از جمله مفاد مواد ۱۳۷، ۱۶۵ و ۱۷۲ قانون مالیات های مستقیم در خصوص درآمد عملکرد سال ۱۳۹۷ خود هستند، از شمول این دستورالعمل خارج بوده و با رعایت مقررات مربوطه تعیین خواهد شد.

پناهی تصریح کرد: کلیه خریداران سکه که در سال ۱۳۹۷ نسبت به دریافت سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام نموده اند، مشمول مفاد این دستورالعمل نمی باشند. مودیان مذکور مکلف به رعایت تکالیف مقرر قانونی مربوط خواهند بود.

وی با بیان اینکه خردادماه موعد ارایه اظهارنامه و برخورداری صاحبان مشاغل از تسهیلات مالیات مقطوع است، افزود: سایر صاحبان مشاغل نیز حسب مقررات مربوطه می باید به ارایه اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات اقدام نمایند.


Source link

دلیل تغییر رویه یک‌شبه رویکرد صدا و سیما در قبال قتل میترا استاد چیست؟ /خرده ‏جنایات‏‌ ما انسان‏های شریف/فشار آمریکا برای مذاکره بی‌فایده استافشای نقشه فشار و مذاکره توسط رهبر انقلاب، پایان زندگی خصوصی یک سیاستمدار، بهترین وقت برای خداحافظی با اقتصاد نفتی، روی خوش مالیات به اصناف، رونمایی از بسته جدید رونق مسکن، قتل سحرگاهی امام جمعه کازرون، استقبال ایران از روز قدس، کلید پرونده ۱۰ کشتی گمشده، بازنگری در قوانین مهریه، حقیقت قرن، «مقاومت» است نه معامله و «گفت‌وگوی ملی» یا ژست سیاسی؟! از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.


Source link