شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸

خانه» بایگانی 5 خرداد, 1398
دسته ، تاریخ شنبه : ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴

فشارهای سنگین به وزیر نفت/ چه کسانی به دنبال حذف زنگنه‌اند؟وزارت اطلاعات ضمن تکذیب ادعای کشف مقادیری طلا و ارز از نامبرده و یا دفتر وزیر نفت، تصریح کرد: «ادعای بروز بحث و اختلاف بین وزیران نفت و اطلاعات پیرامون این قضیه کاملاً کذب و خلاف واقع می‌باشد، کما اینکه در سایر اقدامات مقابله با مفاسد در وزارت نفت، وزیر نفت حمایت و پشتیبانی از اقدامات ضد فساد وزارت اطلاعات داشته اند.»


Source link

کدام بازیگران پول مشکوک گرفتند؟عوامل سریال «شهرزاد» ابتدا تمام دستمزد‌ها را برگردانند، بعد هر کدام علیه آقای هادی رضوی دادخواست ارائه بدهند و بگویند که شما مکلف بوده‌اید فلان مقدار پول را به من پرداخت کنید و آقای رضوی یا هر کس دیگری، از منبعی غیر از این منابع نامشروع پول را بپردازد.


Source link

ظریف در سفر دور دنیا برای کم کردن فشار آمریکا؛ برخی نمایندگان در حال کارشکنی در داخل!حالا فرصتی به دست آمده ما هم ضمن بهره گیری از زبان عامه دنیا و رسانه ها، با مخالفانِ دشمنان جمهوری اسلامی گفت و گو و رایزنی کنیم. این اقدام جزو عادی ترین اصول دیپلماسی است که شاید یا تاکنون از آن بی بهره بوده ایم و یا نخواسته ایم از آن بهره ای ببریم. حالا که فرصت برای ترسیم چهره جنگ طلب برخی آمریکایی ها نظیر بولتون، ترامپ و پمپئو و عمال منطقه ای آنها که همان تیم B لقب گرفته اند فراهم آمده، چرا نباید از آن بهره ای ببریم…


Source link

احد قدمی مداح جنجالی داماد خانواده احمدی‌نژاد از آب درآمد!

تاریخ انتشار: Û±Û´:Û°Ûµ – Û°Ûµ خرداد Û±Û³Û¹Û¸

ماجرای احد قدمی مداح جنجالی که داماد خانواده احمدی‌نژاد!

 

مداحی که در پخش زنده شبکه پنج سیما به مقدسات اهل تسنن توهین کرده بود، داماد خواهر محمود احمدی نژاد است. ‏

این مداح جنجالی، احد قدمی نام دارد که یکی از داماد‌های پروین احمدی نژاد است. ‏برخی منابع خبری از بازداشت او خبر داده اند و برخی دیگر اعلام کرده اند که او به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده، ولی ‏بازداشت نشده است. ‏


بیشتر بخوانید

احد قدمی از حراست خودروسازی تا ریاست ورزشگاه!

احد قدمی متولد سال Û±Û³Û¶Û° سومین داماد پروین احمدی‌نژاد است که او هم پیش از آغاز ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد عضو این خانواده شد و مانند بهمنی داماد دیگر پروین احمدی‌نژاد مداح است.

احد قدمی که مداح که از شاگردین حاج منصور ارضی و حاج سعید حدادیان مداح ناشناخته‌ای بود، به عنوان همراه عبدالرضا هلالی شناخته می‌شد؛ او در سال Û¸Û¶ به عنوان مدیر کل حراست ‏سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور منصوب شد ÙˆÙ„ÛŒ بعد از اعتراضات گسترده از این سازمان جدا شد.

 

قدمی که پیش از این در حراست یک شرکت خودروسازی بکار گرفته شده ‏بود Ø¨Ø¹Ø¯ از این انفصال اجباری بیکار نشد و در سال Û¸Û¹ و زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد از سوی رئیس وقت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به سمت ریاست مجموعه ورزشی شهید کشوری منصوب شد.

قدمی در شب تولد امام حسن مجتبی (ع)، یک مداحی به صورت زنده از شبکه پنج سیما پخش شد که در آن با کلماتی ناپسند به خلفای راشدین و همسر ‏پیامبر (ص) توهین شده است. این توهین در برنامه‌های پخش زنده صداوسیما بی سابقه بود.


Source link

پیام انتخابات هیات‌رئیسه مجلس؛ اتحاد اصولگرایان و تضعیف اصلاح‌طلبان

تاریخ انتشار: Û±Û³:Û²Û³ – Û°Ûµ خرداد Û±Û³Û¹Û¸

فرارو- انتخابات هیات رئیسه مجلس امروز برگزار شد و علی لاریجانی برای دوازدهمین بار پیاپی رییس مجلس شورای اسلامی شد. در انتخابات امروز علی مطهری نیز جایگاه خود به عنوان نایب رئیس دوم مجلس را از دست داد.

پیام انتخابات هیات رئیسه مجلس؛ اتحاد اصولگرایان و تضعیف اصلاح‌طلبانعلی مطهری از نایب رئیسی مجلس کنار گذاشته شد

به گزارش فرارو، در انتخابات امروز اعضای آخرین هیات رئیسه مجلس دهم معین شدند، علی لاریجانی با کسب ۱۵۵ رای رییس مجلس شد. محمد رضا عارف که کاندیدای فراکسیون امید بود ۱۰۵ رای کسب کرد و محمد جواد ابطحی نزدیک به جبهه پایداری نیز ۹ را به دست آورد.

برای انتخاب نایب رییس اول و دوم مجلس نیز هر کدام چهار نامزد وجود داشت که نهایتا مسعود پزشکیان نامزد اصلاح طلبان توانست با ۱۴۸ رای نایب رییس اول مجلس شود، عبدالرضا مصری نامزد اصولگرایان با ۱۴۳ رای نایب رییس دوم شد. علی مطهری نامزد اصلاح طلبان و نایب رییس پیشین مجلس نتوانست آرای لازم را کسب کند و با ۱۲۸ رای از حفظ کرسی خود باز ماند. مطهری سه سال نایب رییس مجلس بود.

محمد حسین فرهنگی دیگر نامزد اصولگرایان برای نایب رئیسی نیز ۱۲۱ رای کسب کرد.

در ادامه انتخابات هیات رئیسه مجلس محمدعلی وکیلی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، علیرضا رحیمی، احمد امیرآبادی‌فراهانی و اکبر رنجبرزاده به عنوان دبیران هیأت رئیسه مجلس انتخاب شدند. ترکیبی که نسبت به دوره قبل تغییری نداشت. در این ترکیب وکیلی، یوسف نژاد و رحیمی از فراکسیون امید و دیگر اعضا از فراکسیون ولایی هستند.

بهروز نعمتی، محمد آشوری و اسدالله عباسی نیز به عنوان سه ناظر هیات رئیسه انتخاب شدند که هر سه از نمایندگان اصولگرا و مستقلند.

پیام حذف مطهری
به این ترتیب می‌توان گفت در انتخابات امروز مهمترین نکته حذف علی مطهری بود. او نامزد اصلاح‌طلبان بود و در واقع با حذفش موقعیت اصلاح طلبان در هیات رئیسه تضعیف شد.

این اتفاق نمی‌تواند برای فراکسیون امید خوشایند باشد. چرا که چند ماه دیگر انتخابات مجلس یازدهم برگزار می‌شود و این تضعیف موقعیت پیام خوبی برای اصلاح طلبان ندارد.

حذف مطهری، در واقع حذف یکی از مهمترین بازو‌ها و صدا‌های اصلاح طلبان در هیات رئیسه مجلس است.

البته از زاویه دیگری نیز می‌توان این اتفاق را دید. مطهری از ابتدای مجلس دهم نایب رئیس مجلس بوده است. این پست برای او محدودیت‌هایی در وظایف نمایندگی اش ایجاد کرده و علی مطهری مجلس دهم با مطهری مجلس نهم تفاوت‌هایی دارد. مطهری در مجلس نهم با صراحت بیشتر و قدرت مانور گسترده تری عمل کرد. همین مسئله محبوبیت او را افزایش داد.

اما در مجلس دهم به واسطه موقعیتش در برخی موارد چاره‌ای جز سکوت و یا مصلحت سنجی نداشت. شاید با این تغییر در هیات رئیسه حالا مطهری بتواند در چند ماه باقیمانده با محدودیت کمتری در مجلس فعالیت کند.

البته حذف مطهری قطعا خوشایند اصولگرایان است چرا که حضور در هیات رئیسه و جایگاه نایب رئیسی باعث شد در مواردی او مقابل تندروی‌های برخی نمایندگان اصولگرا بایستد.

پیام انتخابات هیات رئیسه مجلس؛ اتحاد اصولگرایان و تضعیف اصلاح‌طلبانعارف باز هم از لاریجانی شکست خورد

رای قابل پیش بینی لاریجانی و عارف/ مردودی نامزد نزدیک به پایداری
از دیگر موارد مهم انتخابات هیات رئیسه مجلس، رای علی لاریجانی رییس مجلس در رقابت با عارف بود. لاریجانی در دو سال اول مجلس دهم بیش از Û²Û°Û° رای برای ریاست مجلس کسب کرد. اما در سال سوم با افت شدید آرای خود مواجه گردید و فقط با Û±Û´Û· رای رییس مجلس شد. امسال هشت رای به آرای لاریجانی اضافه شد و او با Û±ÛµÛµ رای به ریاست مجلس رسید. مهمترین رقیب او محمدرضا عارف نیز Û±Û°Ûµ رای به دست آورد که قابل پیش بینی بود، آرایی که متعلق به فراکسیون امید بودند. آرای لاریجانی واجد معنای ویژه‌ای نیست او همچنان مورد قبول اصولگرایان مجلس است.

اما نامزد سوم برای کسب ریاست مجلس یعنی محمد جواد ابطحی نماینده تندرو نزدیک به جبهه پایداری Û¹ رای ناامید کننده کسب کرد. این رای نشان می‌دهد که تندرو‌ها کمترین جایگاه را در مجلس دارند با این حال سروصدای آن‌ها بسیار بلند است و در هر طرح جنجالی ردپایشان دیده می‌شود.

اصولگرایان متحد‌تر شدند؟
با کمی احتیاط می توان گفت نتایج امروز انتخابات هیات رئیسه مجلس در واقع نمایش اتحاد اصولگرایان نیز بود، آن‌ها علی مطهری که چهره‌ای دردسر ساز برایشان بود را حذف کردند و از سوی دیگر با رای بسیار پایین به ابطحی به تندرو‌ها نیز باج ندادند.

نتایج انتخابات امروز نشان می‌دهد نمایندگان ولایی و مستقل خواسته یا ناخواسته با یکدیگر ائتلاف کرده بودند. آن‌ها دو گزینه معتدل برای نایب رئیسه مجلس معرفی کردند و نهایتا توانسته اند پس از سه سال یکی از کرسی‌های نایب رئیسی را از اصلاح‌طلبان بگیرند.

هر چند مطهری در دسته بندی‌های سیاسی اصولگرایان معتدل به حساب می‌آید ولی در سه سال اخیر نامزد اصلاح طلبان بوده است.


Source link

مداح هتاک به بزرگان اهل سنت بازداشت شد

معاون سیمای جمهوری اسلامی ایران با عذرخواهی دوباره از علما و برادران و خواهران اهل تسنن، از اخراج تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج خبر داد و گفت که مدیر شبکه نیز به دلیل کوتاهی توبیخ شده است.

تاریخ انتشار: Û±Û²:Û²Û¶ – Û°Ûµ خرداد Û±Û³Û¹Û¸

مداح هتاک به بزرگان اهل سنت بازداشت شد

احد قدمی مداحی که در شب تولد امام حسن مجتبی (ع) به اهل سنت توهین کرد به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و بازداشت شد.
 
به گزارش ایسنا، یک منبع آگاه خبر داد که این مداح به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و بازداشت شده است.


Source link

پس‌لرزه‌های توهین مداح؛ از توبیخ مدیر شبکه و اخراج عوامل پخش تا دستگیری مداح

تاریخ انتشار: Û±Û²:Û±Û² – Û°Ûµ خرداد Û±Û³Û¹Û¸

پس‌لرزه‌های توهین مداح؛ از توبیخ مدیر شبکه و اخراج عوامل پخش تا دستگیری مداح
فرارو- معاون سیمای جمهوری اسلامی ایران با عذرخواهی دوباره از علما و برادران و خواهران اهل تسنن، از اخراج تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج خبر داد و گفت که مدیر شبکه نیز به دلیل کوتاهی توبیخ شده است.

به گزارش تسنیم، سید مرتضی میرباقری با تاکید براینکه پخش زنده سخنان نامربوط مداح حاضر در هیاتی که مراسم آن از شبکه پنج سیما پخش می‌شده خارج از اراده مدیران شبکه بوده است تصریح کرد: با عذرخواهی از برادران و خواهران و علمای بزرگوار اهل سنت اعلام می‌کنم هم مدیر و تهیه کننده و ناظر این برنامه اخراج و هم شخص مدیر شبکه پنج سیما بدلیل این کوتاهی توبیخ شده است.

سیدمرتضی میرباقری معاون سیما اعلام کرد: بنابر تاکید رهبر معظم انقلاب مدظله العالی همواره رسانه ملی در مسیر احترام به مقدسات اهل سنت بویژه احترام به خلفای راشدین و ام المومنین عایشه حرکت کرده است و متاسفانه این اتفاق تاسف بار نیز از اراده شبکه و مدیران آن خارج بوده و عاملش فردی است که بدون هیچ گونه هماهنگی و به صورت ناگهانی از آنتن زنده سواستفاده کرده و مطالبی نامربوط و خلاف محور وحدت اسلامی‌بیان کرده است.

وی با بیان اینکه سازمان صدا و سیما همواره در مسیر وحدت امت اسلامی حرکت کرده و بیان هرگونه مسائل اختلافی میان شیعه و سنی را سمی مهلک می‌داند افزود: رسانه ملی علاوه بر شکایت از این فرد در محاکم قضایی، مدیر و تهیه کننده برنامه و ناظر پخش را اخراج و مدیر شبکه پنج و مدیر پخش شبکه را هم توبیخ کرده است تا دیگر شاهد چنین وقایع تاسف باری نباشیم.

معاون سیمای رسانه ملی افزود: برغم اینکه این اتفاق از اراده مدیران شبکه خارج بوده و به صورت ناگهانی اتفاق افتاده است، اما وظیفه خود دیدیم تا برخورد شدیدی با عوامل موثر آن داشته باشیم و امروز هم اول وقت در راس هیاتی در مجلس شورای اسلامی حاضر می‌شویم تا به صورت حضوری از نمایندگان محترم اهل سنت مجلس عذرخواهی کنیم و آن‌ها را در جریان پیگیری‌ها قرار دهیم.

 

ویدئو توهین عجیب مداح از شبکه پنج

 

واکنش نماینده مجلس به ماجرای اهانت مداح به اهل سنت

امروز علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در تذکری نسبت به پخش صحبت‌های اختلاف افکن این مداح در صداوسیما واکنش نشان داده بود. او در تذکرش اعلام کرد: «Ú¯Ø§Ù‡ÛŒ مسائل اختلاف انگیز را در صداوسیما پخش می‌کنند، باید تذکر بدهید که این اتفاقات نیفتد.»

علی لاریجانی رئیس مجلس هم در مورد تذکر این نماینده که به ماجرای اهانت یک مداحل به اهل سنت اشاره کرده بود، گفت: باید از مسائلی که اختلافی بین مذاهب ایجاد می‌کند، پرهیز شود. صداوسیما و باقی رسانه‌ها باید به طور جد به این موضوع توجه کافی داشته باشند.

 

بازداشت مداح توهین کننده به مقدسات اهل سنت
به گزارش اعتمادآنلاین، مداحی که در شب تولد امام حسن مجتبی (ع) به مقدسات اهل سنت توهین و مداحی وی از شبکه پنج سیما بصورت زنده پخش میشد توسط قوه قضاییه احضار و پس از تفهیم اتهام بازداشت شد.


Source link

نارندرا مودی برای دومین بار نخست‌وزیر هند شد

تاریخ انتشار: Û±Û±:Û±Û¹ – Û°Ûµ خرداد Û±Û³Û¹Û¸

نارندرا مودی برای دومین بار نخست‌وزیر هند شد
به دنبال اعلام نتایج انتخابات پارلمانی هند که به پیروزی قاطع حزب ناسیونالیست هندو موسوم به بهاراتیا جاناتا انجامید، رئیس‌جمهوری هند نارندرا مودی را بار دیگر به عنوان نخست‌وزیر جدید منصوب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رام نات کوویند، رئیس‌جمهوری هند شنبه پس از انتخاب نارندرا مودی برای نخست‌وزیری کشورش، همچنین از او خواست تا اسامی وزیران دولت و تاریخ ادای سوگند را اعلام کند. این دومین مرتبه است که مودی برای پست پنج ساله نخست‌وزیری انتخاب می‌شود. مودی و برخی از رهبران ائتلاف او شنبه به دیدار کوویند رفتند.

براساس گزارش رسانه‌ها، مودی احتمالا پنج‌شنبه سوگند یاد می‌کند. به گفته منتقدان، مودی و حزبش سیاست‌های تفرقه‌آمیزی اعمال کرده‌اند و استراتژی “اول-هندو” را دنبال می‌کنند. مودی، اما بعد از اعلام نتایج انتخابات گفت: این رای‌گیری به جنبشی برای اتحاد اجتماعی تبدیل شد. به طور کلی اینطور می‌گویند که این انتخابات اختلاف و فاصله و دیوار ایجاد می‌کند، اما در واقع انتخابات Û²Û°Û±Û¹ در راستای فرو ریختن دیوار‌ها بود.

آمیت شاه، رئیس حزب بهاراتیا جاناتا در جریان نشستی با قانونگذاران در دهلی، مودی را به عنوان رهبر “ائتلاف ملی دموکراتیک” انتخاب کرد. براساس اعلام کمیسیون انتخاباتی، بهاراتیا جاناتا از مجموع ÛµÛ´Û² کرسی مجلس سفلی پارلمان هند (خانه مردم هندی یا لوک سابا) به Û³Û°Û³ کرسی دست یافت. این کرسی‌ها از اکثریت ساده‌ای که یک حزب برای تشکیل دولت نیاز دارد فراتر است.

رقیب اصلی مودی موسوم به حزب “کنگره ملی هندی” به ریاست رائول گاندی ÛµÛ² کرسی گرفت و حزب “تمام کنگره ترینامول هند” به رهبری ماماتا بانرجی، سروزیر غرب بنگال به Û²Û² کرسی رسید. برگزاری انتخابات پارلمانی هند شش هفته به طول انجامید.


Source link

لاریجانی برای دوازدهمین سال پیاپی رئیس مجلس شد/ نماینده نزدیک به پایداری‌ها تنها پنج رای کسب کرد


تاریخ انتشار: Û°Û¹:Û´Û° – Û°Ûµ خرداد Û±Û³Û¹Û¸

فرارو- علی لاریجانی در چهارمین سال دوره دهم مجلس با کسب ۱۵۵ رای به عنوان رئیس مجلس برگزیده شد.

نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، با ۱۵۵ رای از ۲۷۴ رای ماخوذه علی لاریجانی را به عنوان رئیس مجلس در چهارمین سال دوره دهم مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.

گفتنی است محمد رضا عارف که از دیگر کاندیداهای ریاست مجلس بود نیز موفق به اخذ ۱۰۵رای شد. محمدجواد ابطحی نیز ۵ رای نمایندگان مجلس را به خود اختصاص داد. ۵ رأی هم باطل اعلام شد.

ماده ۱۶ آیین نامه داخلی مجلس درباره انتخاب رئیس مجلس به شرح ذیل است؛

انتخاب رئیس در نوبت اول با اکثریت مطلق آرا نمایندگان صاحب رای است و انتخاب نواب رئیس، دبیران و ناظران هر کدام جداگانه و با اکثریت نسبی و رای مخفی و با ورقه خواهد بود. در صورتی که در انتخاب رئیس در نوبت اول اکثریت مطلق حاصل نشود، در نوبت دوم اکثریت نسبی کافی است.

تبصره ۱- چنانچه آرا برای رئیس، نواب رئیس، دبیران و ناظران با یکدیگر برابر باشد، حسب موردبه قید قرعه تعیین می‌شوند.

تبصره ۲ – در صورتی به فرد غائب در جلسه می توان رای داد که قبل از تشکیل جلسه مربوط به انتخابات هیات رئیسه، کتبا نامزدی خود را به معاونت قوانین مجلس اعلام کرده باشد.

صبح امروز و در جلسه علنی انتخاب هیات رئیسه علی لاریجانی و محمدرضا عارف و محمدجواد ابطحی کاندیدای تصدی پست ریاست پارلمان برای اجلاسیه چهارم مجلس دهم شورای اسلامی شدند.

جلسه علنی صبح امروز شنبه (۵ خردادماه ۹۸) نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی و با دستور کار برگزاری انتخابات هیأت رئیسه جدید پارلمان برای چهارمین سال فعالیت مجلس دهم شورای ا سلامی آغاز شد.

بر این اساس، علی لاریجانی نماینده مردم قم و رئیس مجالس هشتم، نهم و دهم و محمدرضا عارف نماینده تهران و رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی و محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر کاندیدای تصدی پست ریاست در هیأت رئیسه جدید در اجلاسیه چهارم مجلس دهم شدند.

اسامی چهار کاندیدا برای نایب‌ رئیسی مجلس اعلام شد

در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اسامی کاندیداهای دو نایب رئیسی مجلس را قرائت کرد.

براین اساس مسعود پزشکیان، عبدالرضا مصری، علی مطهری و محمدحسین فرهنگی به عنوان کاندیداهای نواب رئیسی مجلس شورای اسلامی در انتخابات هیأت رئیسه اعلام شدند.

پیش از این مسعود پزشکیان و علی مطهری به عنوان کاندیداهای نایب رئیسی مجلس شورای اسلامی از سوی فراکسیون امید، عبدالرضا مصری و محمدحسین فرهنگی به عنوان کاندیداهای نایب رئیس مجلس از سوی فراکسیون ولایی معرفی شده بودند و فراکسیون مستقلین هم کاندیدایی معرفی نکرده بود.


Source link

حکم انضباطی بیرانوند صادر شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،در این اطلاعیه‌ آمده است: «درباره تخلف اخلاقی آقای علیرضا بیرانوند بازیکن و دروازه بان باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران مبنی بر رفتار ناشایست نسبت به مامور نیروی انتظامی مستقر در ورزشگاه تختی شهرستان جم استان بوشهر در حاشیه دیدار پرسپولیس و پارس جنوبی در تاریخ ۲۶/۰۲/۹۸ که فیلم آن در رسانه ها منتشر شده است اعلام می دارد با عنایت به محتویات پرونده و با توجه به شکایت رسمی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و شخص مامور حاضر در محل که مورد تعرض قرار گرفته و مشاهده فیلم های به دست آمده که حاکی از رفتار ناشایست و به دور از اخلاق و نزاکت عمومی اجتماعی و رفتار حرفه ای ورزشکاران می باشد و با توجه به اینکه نامبرده به عنوان یک ورزشکار و فوتبالیست در سطح ملی الگوی بسیاری از جوانان و فوتبال دوستان بوده که مسئولیت وی را در رعایت اصول اخلاقی دو چندان می سازد و اینکه دفاعیات ایشان و وکیل وی در توجیه علت چنین رفتاری مورد پذیرش اعضاء کمیته اخلاق قرار نگرفته است، تخلف انتسابی به نامبرده را محرز و مسجل، تشخیص و رفتار وی را مطابق با ماده ۵۱ آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و نیز ماده ۱۳ آئین نامه اخلاق فیفا مصوب سال ۲۰۱۸ که مقرر می دارد:

۱ – افراد متعهد به این آئین نامه باید از اهمیت وظایف خود و تعهدات و مسئولیت های توام با آن آگاه باشند به طور خاص ، افراد متعهد به این آئین نامه باید وظایف خود را اجراء و مجدانه به مسئولیت های خود عمل کنند به ویژه در مورد موضوعات مرتبط با امور مالی.
۲- افراد متعهد به این آئین نامه تا جایی که برای آنها مقدور باشد باید به چهارچوب مقرراتی فیفا احترام بگذارند.
۳ – افراد متعهد به این آئین نامه باید به اهمیت تاثیر رفتارشان به اعتبار فیفا واقف باشند و از این رو به شیوه ای موقر و اخلاق مدارانه رفتار و همواره با اعتبار کامل و به درستی کار کنند.
۴ – افراد متعهد به این آئین نامه باید از انجام هرگونه فعالیت، رفتار، سوء قصد یا عملی که ممکن است منجر به بروز رفتار ناشایست یا شکل گرفتن ظن به وجود آن شود خود داری کنند.
۵ – تخطی از این ماده می بایست با جریمه نقدی متناسب که حداقل ۱۰ هزار فرانک سوئیس است و همچنین محرومیت از شرکت در هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال به مدت حداکثر دو سال مجازات شود.

با عنایت به مراتب مذکور و نیز بند یک ماده ۱۳ آئین نامه اخلاق فیفا و نیز مواد ۵۱، ۵۳ و ۵۹ آئین نامه انضباطی، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران آقای علیرضا بیرانوند را به مدت ۳ بازی رسمی در مسابقات باشگاهی از هرگونه فعالیت رسمی فوتبالی محروم و نامبرده را به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی در حق فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران محکوم می نماید که با عنایت به سابقه رفتار و عملکرد و حسن شهرت ایشان در بین اهالی فوتبال مستنداً به ماده ۱۰۷ آئین نامه مذکور سه جلسه محرومیت وی را به مدت شش ماه تعلیق می‌کند تا در صورت پرداخت جریمه نقدی و همچنین اعلام عذرخواهی رسمی و کتبی از پرسنل خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی، محرومیت وی تعلیق و پس از انقضاء مدت ۶ ماه به شرط عدم ارتکاب رفتار غیراخلاقی از سابقه ایشان حذف گردد. در غیر این‌صورت رای محرومیت مستنداً به ماده ۱۱۲ آئین نامه انضباطی و ماده ۶۳ آئین نامه اخلاق به محض صدور و ابلاغ اجراء خواهد شد.

درخصوص تخلف انتسابی به باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس مبنی بر عدم ارائه آموزش لازم به بازیکنان، فرهنگ سازی و اخلاق محوری و عدم نظارت بر رفتار ایشان پرونده کماکان مفتوح می باشد. رای صادره حضوری محسوب و در مهلت قانونی قابل اعتراض در کمیته محترم استیناف فدراسیون فوتبال می باشد.

 قابل اعتراض نبودن این رای مانع اجرای آن نبوده و از تاریخ ابلاغ به موقع اجراء در خواهد آمد.»

   


Source link