پنج شنبه : ۲۱ آذر ۱۳۹۸

خانه» سیاسی
دسته سیاسی ، تاریخ پنج شنبه : ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۲

توصیه موسوی تبریزی به شورای نگهبان/ دامنه تائیدصلاحیت‌ها گسترده‌تر بشود؛ مشارکت در انتخابات بالا می‌روداگرچه هر دو جریان با حضور چهره های شاخصی به میدان امده اند و بنا را بر وحدت و پس از آن کسب حداکثری کرسی های مجلس نهاده اند، اما همه باید منتظر بمانند تا در نهایت ۲۸ اسفند ماه نتیجه اولیه بررسی صلاحیت ها اعلام شود و در نهایت شورای نگهبان نظر خود را در خصوص افرادی که برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس یازدهم اعلام کند، آنگاه تحلیل ها  در خصوص مشارکت، لیست های انتخاباتی و منتخبان احتمالی مردم…


Source link

توصیه موسوی تبریزی به شورای نگهبان/ دامنه تایید صلاحیت‌ها گسترده‌تر بشود؛ مشارکت در انتخابات بالا می‌رودهرچند هر دو جریان با حضور چهره‌های شاخصی به میدان آمده اند و بنا را بر وحدت و پس از آن کسب حداکثری کرسی‌های مجلس نهاده اند، همه باید منتظر بمانند تا ۲۸ اسفند ماه نتیجه اولیه بررسی صلاحیت‌ها اعلام شود و در نهایت شورای نگهبان نظر خود را در خصوص افرادی که برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس یازدهم نام نویسی کرده اند، اعلام نماید؛ آنگاه تحلیل‌ها در خصوص مشارکت، لیست‌های انتخاباتی و منتخبان احتمالی مردم…


Source link

تحلیل کیهان از ناامیدی اصلاح طلبان و کنایه به قوچانی/آیا ژاپن می‌تواند میانجیگر خوبی باشد؟ /هنر نیست هر سال صدقه جدیدی اختراع کنیم و مردم هر سال فقیرتر شوند۵ عامل افزایش این روز‌ها و ۵ نشانه کاهش نرخ ارز در روز‌های آینده، سرکشی به آسیب دیدگان حوادث آبان ماه، تفتیش عقاید در بررسی صلاحیتها؟!، الان فضای نقد بازتر از سال ٨۴ نیست؟، واکنش به بیانیه نماینده اتحادیه اروپا، دست‌اندازی ۷ میلیارد دلاری دولت به منابع صندوق توسعه ملی، زنگنه قربانی تصمیمی اضطراری، قیمت مسکن در سال ۹۹ جهش یا رکود، بودجه ۱۳۹۹؛ آزمون مجلس، رونمایی از لایحه استیضاح ترامپ و بده بستان ایران و آمریکا بدون مذاکره از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.


Source link

نباید در زمین کسانی که می‌خواهند مشارکت پایین باشد، بازی کنیم/ اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات مجلس بی‌انگیزه‌اند/ هیچ رویکرد مثبتی از شورای نگهبان دریافت نکردیموی پیرامون وضعیت فعلی اصلاح‌طلبان خاطرنشان کرد: ما به جهت محدودیت‌هایی که وجود دارد و عملکردی که متاسفانه دولت از خودش به تصویر کشیده و هزینه‌های آن بر سر اصلاح‌طلبان خراب شده، مشکلاتی داریم. به همین دلایل اصلاح‌طلبان خیلی انگیزه‌ای برای ورود به انتخابات مجلس از خودشان نشان ندادند. از این رو امیدوارم این رویه را کنار بگذارند و در عرصه انتخابات حضور چشمگیری داشته باشند.


Source link

حاضرم برای جمهوری اسلامی به زندان بروم؛ اما نمی‌خواهم در جمهوری اسلامی زندانی شوم!«حاضرم برای جمهوری اسلامی به زندان بروم؛ اما نمی‌خواهم در جمهوری اسلامی زندانی شوم»! این جمله معروف را برخی به بیژن زنگنه وزیر نفت، منتسب کرده اند که البته صحت و سقم آن مشخص نیست؛ با این وجود این عبارت از زبان خیلی از مدیران رده بالا و میانی در کشور شنیده می‌شود؛ جمله‌ای که ظاهر آن طنز تلخی دارد!


Source link

از «ثروتمندان، پزشکان، هنرمندان و صاحبان صنایع» هم «مثل حقوق‌بگیران» مالیات بگیرید، مشکلات حل می شود!این دوگانه هاست که اقشار ضعیفی که در تنگنای معیشتی قرار گرفته اند را از وضعیت موجود شاکی می کند. درست است که شاید این قشر از جامعه لابی های سنگینی برای طرح اعتراضات و گرفتن حقوق مسلم خود نظیر آنچه ثروتمندان، صاحبان صنایع، پزشکان، هنرمندان و امثال هم که حاضر نیستند برای درآمدهای افسانه ای شان کوچکترین مالیاتی پرداخت کنند؛ ندارند…


Source link

از «ثروتمندان، پزشکان، هنرمندان و صاحبان صنایع» هم «مثل حقوق‌بگیران» مالیات بگیرید، مشکلات حل می‌شود!این دوگانه هاست که قشرهای ضعیفی را که در تنگنای معیشتی قرار گرفته اند، از وضعیت موجود شاکی می‌کند. درست است شاید این قشر از جامعه لابی‌های سنگینی برای طرح اعتراضات و گرفتن حقوق مسلم خود نظیر آنچه ثروتمندان، صاحبان صنایع، پزشکان، هنرمندان و امثال هم که حاضر نیستند برای درآمد‌های افسانه‌ای شان کوچکترین مالیاتی پرداخت کنند؛ ندارند…


Source link

فاصله ایران و آمریکا تا گفتگو چقدر است؟ /به جای پخش اعترافات، اسناد متقن به اطلاع افکار عمومی برسد/نقد، به دولت محدود نشوددر انتخابات شرکت کنیم؟، کدام از رده خارج است کارت سوخت یا مدیریت خسارت‌بار؟!، سر پناهی به نام زباله‌ها، لزوم بررسی تخلفات انتخاباتی باید قبل از پایان انتخابات، محور پرسش‌ها و سخنان دانشجویان در برابر رئیس جمهور، ورود ۸۶ درصد بچه‌های خیابانی به صورت قاچاقی به کشور، دستِ تنگ حقوق‌بگیران در سال ۹۹، تهران جنوبی تشکیل می‌شود؟، سرقت بنزین از باک خودروها! و کدام استان‌ها بیشتر با آنفلوانزا دست به گریبان هستند؟ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.


Source link

واکنش وزارت خارجه به تهدیدات اسرائیلسخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تهدیدات مقامات رژیم صهیونیستی گفت: جمهوری اسلامی با اتکا بر فرهنگ ایثار در برابر هرگونه تجاوز یا اقدام احمقانه، پاسخی کوبنده و پشیمان کننده خواهد داد.


Source link

پشت پرده مبادله دانشمند ایرانی با دانشجوی آمریکاییابتدا بنا بود این مبادله در قطر انجام شود؛اما وزارت دادگستری آمریکا مانع جدی این مبادله بود؛مانعی که به صورت اعجاب آوری ظرف سه روز از میان برداشته شد؛تا اتفاقی خارق العاده در تاریخ دادگستری آمریکا اتفاق بیفتد؛در این میان یک خوش شانسی دیگر در سپتامبر به ماجرا اضافه شد.با این وجود نه ریچاردسون و نه اسلاتری که مهم‌ترین افراد از سمت آمریکا در انجام این مبادله بودند هیچگاه از زمان مبادله و مکان آن مطلع نشدند.


Source link